افزایش مجدد قیمت بنزین در تونس

افزایش مجدد قیمت بنزین در تونس خبرگزاری نفت و گاز: تونس با هدف كنترل كسری بودجه، هفته جاری قیمت بنزین را برای دومین بار در سه ماه گذشته افزایش داد.به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از رویترز، وزارت انرژی تونس در بیانیه ای اعلام نمود قیمت هر لیتر بنزین حدود سه درصد افزایش خواهد یافت و از ۱.۸۰ به ۱.۸۵ دینار خواهد رسید. افزایش قیمت قبلی هم كه در ژانویه انجام شد، حدود سه درصد بود.

صندوق بین المللی پول هفته گذشته پرداخت یك بسته ۲۵۷ میلیون دلاری از برنامه وام تونس را تصویب كرد و خواستار انجام اصلاحات بیشتر در این كشور شد.

این وام دهنده جهانی در بیانیه ای تصریح كرده بود كه در بین اولویت های سال ۲۰۱۸، تحكیم دریافت مالیات، عدم افزایش جدید دستمزد مگر در صورت رشد اقتصادی قابل توجه و افزایش سه ماهه قیمت سوخت قرار دارند.

بر اساس گزارش رویترز، وزیر اصلاحات تونس اعلام نموده است كه با افزایش قیمت های نفت، یارانه های سوخت از ۱.۵ میلیارد دینار پیش بینی شده امسال به ۳ میلیارد دینار افزایش خواهد یافت. تونس پیش بینی كرده است كه كسری بودجه از حدود شش درصد در سال ۲۰۱۷ به حدود ۴.۹ درصد در سال ۲۰۱۸ كاهش خواهد یافت.
1397/01/13
16:56:12
5.0 / 5
4629
تگهای خبر: سوخت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز