نفت از صعود بازماند

نفت از صعود بازماند خبرگزاری نفت و گاز: قیمت نفت در معاملات چهارشنبه كه تشدید تنش های خاورمیانه تحت الشعاع افزایش تولید و ذخایر نفت آمریكا قرار گرفت، از ركورد بالای معاملات روز گذشته عقب نشینی كرد.به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، بهای معاملات آتی نفت برنت ۲۶ سنت یا ۰.۴ درصد نسبت به قیمت نهایی روز گذشته كاهش پیدا كرد و به ۷۰.۷۸ دلار در هر بشكه رسید. برنت روز سه شنبه بیش از سه درصد جهش یافته بود و به ۷۱.۳۴ دلار رسیده بود كه بالاترین قیمت از اواخر سال ۲۰۱۴ بود.

بهای معاملات وست تگزاس اینترمدیت آمریكا ۱۳ سنت یا ۰.۲ درصد نسبت به روز گذشته كاهش پیدا كرد و به ۶۵.۳۸ دلار در هر بشكه رسید.

بازارها به علت تشدید تنش ها متلاطم بودند. آمریكا و متحدانش در حال بررسی حمله هوایی ضد نیروهای دولتی سوریه هستند. آژانس اروپایی یوروكنترل اواخر روز سه شنبه با بیان این كه موشك های هوا به زمین یا كروز ممكن است ظرف ۷۲ ساعت آینده مورد استفاده قرار گیرند، نسبت به احتمال مختل شدن تجهیزات ناوبری رادیویی اخطار داد.

اگرچه سوریه تولید كننده نفت بزرگی به شمار نمی رود، اما خاورمیانه مهم ترین صادركننده نفت جهان است و تنش ها در این منطقه بازارهای نفت را آشفته می كند. همینطور نگرانی هایی نسبت به تجدید تحریم های آمریكا ضد ایران وجود دارد.

به گفته استفن اینس، مدیر معاملات در شركت OANDA، قیمت نفت در برابر تشدید تنش ها در خاورمیانه عقب نشینی كرده است.

با این همه شاخص های بازار نفت به افزایش قیمت ها اشاره ندارند. موسسه امریكن پترولیوم روز سه شنبه اعلام نمود ذخایر نفت آمریكا در هفته منتهی به ششم آوریل ۱.۸ میلیون بشكه افزایش یافته و به ۴۲۹.۱ میلیون بشكه رسیده است، در حالیكه تحلیلگران كاهش این ذخایر به میزان ۱۸۹ هزار بشكه را پیش بینی كرده بودند.

اداره اطلاعات انرژی آمریكا روز سه شنبه اعلام نمود انتظار دارد تولید داخلی در سال ۲۰۱۹ به علت رشد تولید شیل بیش از آنچه كه قبلا پیش بینی شده بود افزایش پیدا كند. طبق پیش بینی این آژانس، تولید نفت آمریكا سال آینده ۷۵۰ هزار بشكه در روز افزایش یافته و به ۱۱.۴۴ میلیون بشكه در روز می رسد. ماه گذشته این آژانس پیش بینی كرده بود تولید بر سال به سال به میزان ۵۷۰ هزار بشكه رشد كرده و به ۱۱.۲۷ میلیون بشكه در روز خواهد رسید.

براساس گزارش رویترز، بدین سان آمریكا احیانا تا سال ۲۰۱۹ بزرگ ترین تولیدكننده نفت جهان خواهد شد و از روسیه كه هم اكنون حدود ۱۱ میلیون بشكه در روز نفت تولید می كند، پیش می افتد.
1397/01/22
14:47:16
5.0 / 5
4438
تگهای خبر: تولید , خاورمیانه , نفت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز