نقش شركت های ایرانی در پروژه های ۶ میلیارد دلاری نفتی

نقش شركت های ایرانی در پروژه های ۶ میلیارد دلاری نفتی خبرگزاری نفت و گاز: رئیس انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت در تشریح نقش شركت های ایرانی در پروژه های ۶میلیارد دلاری نفتی اظهار داشت: وزارت نفت حدود ۳۶ پروژه تعریف كرده كه با مشاركت شركت های ایرانی انجام می گردد و شركت های ایرانی موظف می باشند تجهیزات خویش را از سازندگان ایرانی تجهیزات صنعت نفت تهیه كنند.رضا خیامیان در گفت وگو با ایسنا با اشاره به تصمیم وزارت نفت در خصوص مشاركت شركت های ایرانی در توسعه پروژه های نفتی كشور اظهار داشت: وزارت نفت بعضی از پروژه ها را بین شركت های ایرانی تقسیم خواهد نمود و این شركت ها موظف خواهند بودتجهیزات مورد نیاز را از شركت های داخلی تهیه نماید.

وی از تهیه وندورلیست سازندگان تجهیزات نفت ایرانی اطلاع داد و اضافه كرد: در این راستا انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت كوشش كرد با كمك وزارت نفت لیست شركت های توانمند را تهیه و معرفی نماید تا این شركت ها در قراردادی كه امضا می كنند از داخل لیست مذكور شركتی را برای خرید تجهیزات مورد نیاز خود انتخاب كنند. برای هر تجهیز ۵ الی ۶ شركت معرفی شده است كه پیمانكاران می توانند از این شركت ها خریداری كنند.

رئیس انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت ادامه داد: وزارت نفت حدود ۳۶ پروژه تعریف كرده كه ارزش آن جمعا شش میلیارد دلار است. در واقع پروژه های بزرگ به پروژه های كوچك تر تبدیل گشته است.

خیامیان به این سوال كه شركت های ایرانی قادر به تهیه چند درصد از تجهیزات مورد نیاز هستند، پاسخ داد: توانایی شركت های ایرانی در تهیه تجهیزات متفاوت می باشد. در بعضی از تجهیزات توانایی تامین صد در صد تجهیزات وجود دارد و در بعضی دیگر این توانایی ۸۰ درصد است. عملكرد شركت های ایرانی در تجهیزات بالادستی ضعیف تر است و كمی بیشتر از ۵۰ درصد است.

بر اساس این گزارش یكی از اهداف وزارت نفت از ابتدای دولت یازدهم تا كنون ارتقای شركت های ایرانی و بومی سازی تجهیزات مورد نیاز صنعت نفت بود. در این راستا برنامه بومی سازی ۱۴ هزار كالا و تجهیزات نفتی در برنامه قرار گرفت.
1397/01/24
14:59:11
5.0 / 5
4637
تگهای خبر: خرید , نفت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز