مدیرعامل شركت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران خبر داد

مذاكرات جدید با عراق برای سوآپ، ۳ ۳۰۰ میلیون بشكه نفت خام سوآپ به تهران رسید

مذاكرات جدید با عراق برای سوآپ، ۳ ۳۰۰ میلیون بشكه نفت خام سوآپ به تهران رسید خبرگزاری نفت و گاز: مدیرعامل شركت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران آخرین اخبار از میزان و مذاكرات صورت گرفته در مورد سوآپ نفت خام و فرآورده های نفتی را شرح داد.


جعفری نسب در گفت وگو با ایسنا، با تاكید بر این كه آغاز برنامه سوآپ به نیازهای كشورهای همسایه بستگی دارد، اظهار نمود: تابحال دراین مورد درخواست جدیدی نداشتیم، اما احتمال دارد با عراق از سوی جنوب یعنی از سمت بصره هم سوآپ داشته باشیم.

وی اضافه كرد: این سوآپ، سوآپ فرآورده و نفت خام است و در حال مذاكره هستیم. مذاكرات در این مورد است كه فرآورده های نفتی پالایشگاه آبادان را برای عراق سوآپ نماییم و معادل آن نفت خام بگیریم.

مدیرعامل شركت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران در ادامه از سوآپ سه میلیون و ۳۰۰هزار بشكه نفت خام سوآپ به منطقه تهران اطلاع داد و اظهار داشت: افزایش میزان روزانه سوآپ بستگی به برنامه شركت نیكو دارد.

براساس این گزارش، سال قبل بعد از هفت سال وقفه در سوآپ نفت كشور، ۳۶۰ هزار بشكه نفت خام با استفاده از خط لوله ۳۲ اینچ نكا، ساری، ری سوآپ و به پالایشگاه تهران وارد شد.




1397/02/02
13:11:15
5.0 / 5
5245
تگهای خبر: پالایشگاه , نفت , نفت خام
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز