بلومبرگ: تحریم ایران برای صادرات نفت آمریكا نعمت است

بلومبرگ: تحریم ایران برای صادرات نفت آمریكا نعمت است خبرگزاری نفت و گاز: تهران - خبرگزاری اقتصادی بلومبرگ آمریكا روزچهارشنبه اعلام كردكه اقدام ترامپ در خصوص خروج از برجام و تحریم نفت ایران می تواند برای صادرات نفت خام آمریكا یك نعمت باشد.


برپایه این گزارش، احیای تحریم های نفتی ایران بعنوان سومین صادركننده بزرگ نفت سازمان تولیدكنندگان نفت (اوپك) می تواند ركورد صادرات نفت خام آمریكا را تا آخر امسال (2018) به بالاترین حد آن برساند، به گونه ای كه پیش بینی می گردد این رقم تا به 2، 5 میلون بشكه هم برسد.زیرا همانگونه كه رئیس موسسه نفتی لیپو در هوستون در یك مصاحبه تلفنی گفته است، تصمیم دیشب ترامپ برای خروج آمریكا از توافق سال 2015 (برجام) و بازگرداندن تحریم ها باعث می گردد این كشور از بازار جهانی خارج شده، قیمت جهانی نفت افزایش بیشتری یافته و بنابراین تقاضا برای نفت خام آمریكا هم بسیار بالا برود.
اگرچه سندی فیلدن، مدیر موسسه تحقیقات و دارایی های شركت مورنیناستار در آوستین تگزاس هم در گفت وگوی تلفنی دیگر گفته است كه شركت نفتی شل آمریكا كه از نفت ایران سبكتر و شیرین تر است نمی تواند جایگزینی برای خلع كامل بشكه های نفتی ایران باشد، نباید فراموش كرد كه افزایش هرچه بیشتر قیمت نفت باعث افزایش تولید نفت آمریكا خواهد شد، بخصوص زمانی كه این افزایش گستره وسیع تری از نفت وست تگزاس اینترمدیت و برنت دریای شمال را در بر بگیرد، بنابراین این امر برای آمریكا ارزش اقتصادی بالایی خواهد داشت.
بنابر این، صادرات نفت آمریكا طی 7 ماه آینده به قدری افزایش خواهد یافت كه تا ماه دسامبر حتی به 2، 5 بشكه در روز هم خواهد رسید و در نتیجه میانگین صادرات نفت آمریكا امسال 2 میلیون بشكه در روز خواهد بود.
به گزارش مركز آمار آمریكا، میانگین صادرات نفت این كشور در ماه مارس 1، 67 میلیون بشكه در روز بوده است.
رئیس جمهوری آمریكا دیشب (سه شنبه شب)، با تكرار افترا و توهین ضد ایران اعلام نمود كه دولتش دیگر در برجام نخواهد ماند.
فدریكا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا بلافاصله بعد از اعلام تصمیم رئیس جمهوری آمریكا تاكید كرد كه این اتحادیه به توافق هسته ای با ایران پایبند است.
سران انگلیس، آلمان و فرانسه هم با انتشار بیانیه جداگانه ای حمایت خویش را از برجام اعلام نموده و تاكید نمودند كه به برجام پایبند می مانند.
حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران هم دقایقی بعد از اعلام خروج آمریكا از برجام اعلام نمود كه به وزارت امور خارجه دستور داده است ظرف چند هفته آینده با كشورهای اروپایی و روسیه و چین، رایزنی و مذاكره كند و اگر منافع ملت ایران تامین گردد، در برجام خواهد ماند.
آساق**1378**1908


1397/02/19
13:12:13
5.0 / 5
4570
تگهای خبر: تحریم , تولید , صادرات , نفت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز