وزیر انرژی امارات:

تحریم های آمریكا نگرانی اصلی اوپك نیست

تحریم های آمریكا نگرانی اصلی اوپك نیست خبرگزاری نفت و گاز: وزیر انرژی امارات متحده عربی اظهار داشت: تولیدكنندگان اوپك ظرفیت كافی برای رفع هر گونه اختلال در صادرات نفت ایران به علت تحریم های جدید آمریكا دارند و این مسئله نگرانی اصلی این گروه نیست.به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، سهیل بن محمد المزروعی گفت برای اولین بار نیست كه یك عضو اوپك با تحریم مواجه می گردد و این گروه ظرفیت ذخیره كافی برای جبران بشكه های از دست رفته دارد.

بدنبال تصمیم هفته گذشته ترامپ برای خروج از توافق هسته ای بین المللی با ایران، آمریكا به خریداران نفت ایران تا چهارم نوامبر فرصت داده تا خریدشان را آخر دهند.

طبق آخرین نظرسنجی پلاتس كه اوایل ماه جاری انتشار یافت، ایران در آوریل ۳.۸۳ میلیون بشكه در روز نفت تولید كرد. تهران از زمان برچیده شدن تحریم ها در ژانویه سال ۲۰۱۶، میزان تولید نفت خویش را حدود یك میلیون بشكه در روز افزایش داده بود.

اكثر تحلیلگران در نظرسنجی "اس اند پی گلوبال پلاتس" پیش بینی كرده اند تا نوامبر كه تحریم ها به اجرا در می آیند، حدود ۵۰۰ هزار بشكه در روز از صادرات نفت ایران به بازار جهانی به علت تحریم ها كاسته می شود و حداقل میزان پیش بینی شده ۱۰۰ تا ۲۰۰ هزار بشكه در روز و حداكثر آن ۸۰۰ هزار بشكه در روز است.

وزیر انرژی امارات اظهار نمود آنچه برای ما نگران كننده است، كاهش تولید در كشورهای دیگر است. كاهش تولید در ونزوئلا بسیار زیاد است.

بر پایه نظرسنجی پلاتس، تولید ونزوئلا به ۱.۴۱ میلیون بشكه در روز در آوریل كاهش پیدا كرد كه ۵۴۰ هزار بشكه در روز كمتر از مدت مشابه سال قبل است. این پایینترین سطح تولید ونزوئلا در ۳۰ سال قبل به حساب می آید.

تحریم های جدید آمریكا ضد ونزوئلا كه دولت ترامپ تهدید كرده اعمال نماید، ممكن است به وخامت این وضعیت بیافزاید.

اوپك به همراه گروهی از تولیدكنندگان خارج از این سازمان شامل روسیه از ابتدای سال ۲۰۱۸ توافقی را برای محدود كردن عرضه به میزان ۱.۸ میلیون بشكه در روز به اجرا گذاشت تا مازاد عرضه را حذف كرده و قیمتها را حمایت كند. اوپك متعهد است تا آخر امسال به محدودیت عرضه ادامه دهد اما در نشست آینده كه ۲۲ ژوئن در وین برگزار می شود، درباره تولید از دست رفته گفت و گو خواهد نمود.
1397/02/24
13:47:51
5.0 / 5
4525
تگهای خبر: اوپك , تحریم , تولید , صادرات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز