در گفت وگوی اختصاصی با ایرنا

وزیر نیرو: تحریم ها تاثیری بر صنعت آب و برق كشور ندارد

وزیر نیرو: تحریم ها تاثیری بر صنعت آب و برق كشور ندارد خبرگزاری نفت و گاز: تهران- وزیر نیرو در پاسخ به پرسش خبرنگار ایرنا درباره تهدیدهای اخیر آمریكا و احتمال اعمال برخی تحریم ها خاطرنشان كرد: صنعت آب و برق كشور كاملا خودكفاست و روی پای خودمان هستیم بنابراین هیچ نگرانی از حیث اینكه اختلالی (به دنبال اعمال تحریم ها) در ارائه خدمات تولید شود نداریم.


رضا اردكانیان عصر پنجشنبه در حاشیه آیین افتتاح چند طرح وزارت نیرو در رودهن شهرستان دماوند به خبرنگار ایرنا اظهارداشت: اینك در شرایطی هستیم كه حتی می توانیم به كشورهای همسایه و بازار هدف هم خدمات دهی نماییم.
وی تصریح كرد: البته ما دنبال قطع ارتباط ( با دیگر كشورها) نیستیم و از هر راه ممكن كه مصالح كشور را تامین كند می توانیم با مرزهای دانش در ارتباط باشیم و خدمت رسانی را توسعه دهیم.
وزیر نیرو بیان كرد: باید تا آخر برنامه ششم توسعه پنج هزار مگاوات از ظرفیت انرژی های نو و پاك كه عموما نیروهای خورشیدی و بادی هستند بهره مند شویم و در این زمینه از هر ظرفیتی استفاده خواهیم كرد.
به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایرنا، وزیر نیرو همینطور در آیین افتتاح این طرح ها اظهار داشت: مردم باید بدانند به جهت اینكه آب در اختیار آنها قرار می گیرد چه هزینه هایی انجام و از این طریق رضایتمندی آنها بیشتر حاصل می گردد.
اردكانیان اضافه كرد: یكی از نیازهای جدی در حوزه آب و فاضلاب داشتن الگوهای مناسب می باشد بدون آنكه دچار خودشیفتگی شویم یا اجازه دهیم خدمات رسانی بخوبی انجام نشود.
به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایرنا در این آیین چند طرح ازجمله تاسیسات تولید برق با فشارشكن نرم كه گفته شده برای اولین بار در ایران به مرحله اجرایی درآمده در رودهن راه اندازی شد.
همچنین چند طرح دیگر حوزه وزارت نیرو راه اندازی شد كه بهره برداری از مركز پایش و راهبری تاسیسات آبفا با 96 میلیارد ریال اعتبار همچون آنها بود.
طرح نوسازی و تجهیز ناوگان خودروهای امدادی و عملیاتی شركت آبفا شرق استان هم با 75 میلیارد ریال اعتبار اجرایی شد.
تامین برق اضطراری سامانه انتقال آب لتیان به شهرستان پردیس ازجمله دیگر طرح ها بود كه اعتبار آن 20 میلیارد ریال اعلام شده است.
شهرستان دماوند در شمال شرق تهران واقع شده است.
وزیر نیرو امروز همینطور چند طرح دیگر را در شهرستان های ورامین، پاكدشت، قرچك و پردیس افتتاح نمود كه افتتاح خط لوله انتقال آب از سد ماملو به قرچك، تصفیه خانه فاضلاب پاكدشت و بخش دوم تصفیه خانه پردیس ازجمله آنهاست.
شهرستان دماوند در شمال شرقی تهران واقع شده است.
تهرام/7246/ 1008


1397/03/11
12:22:52
5.0 / 5
4979
تگهای خبر: برق , خدمات , وزارت نیرو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز