تشریح روند تكمیل فازهای پارس جنوبی

تشریح روند تكمیل فازهای پارس جنوبی خبرگزاری نفت و گاز: میزان افزایش تولید از میدان گازی پارس جنوبی در پنج سال قبل كه تابحال همه بلوك های مرزی آن به جز فاز ۱۱، تولیدی شده است، ۳۰۰ میلیون مترمكعب بوده است. تا آخر امسال فازهای ۱۳، ۲۲، ۲۴ هم كامل می گردد و بخشی از فاز ۱۴ در سال آینده تكمیل خواهد شد. به صورت كلی همه فازهای باقی مانده پارس جنوبی به جز فاز ۱۱ تا آخر سال ۱۳۹۷ تكمیل می گردد.به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، سكوهای دریایی در حال ساخت پارس جنوبی در یارد صدرا پیشرفت ۸۵ تا ۹۵ درصدی داشته اند و بر مبنای برنامه ریزی ها و اولویت بندی های انجام شده، تعداد شش سكو از مجموع ۹ سكوی درحال ساخت در این یارد تا آخر امسال آماده نصب و راه اندازی خواهند بود.سكوهای درحال ساخت، جهت آماده سازی برای حمل و نصب در موقعیت خود در دریا، باید به پیشرفت حداقل ۹۶ درصد در بخش ساخت و ۶۰ درصد در بخش پیش راه اندازی برسند.

سكوی ۲۲ در هفته گذشته نصب گردید و از مجموع سكوهای چهارگانه فازهای در حال توسعه پارس جنوبی، سكوهای ۱۴C، ۱۳B و A24تا آخر شهریورماه و سكوهای ۱۳C – ۱۳A – ۲۴B - ۲۳و ۱۴Dمربوط به این فازها، آماده بارگیری خواهند شد. سكوی ۱۴B طرح توسعه فاز ۱۴ هم در یارد بندرعباس، در حال ساخت بوده و تا آخر سال جاری آماده نصب و راه اندازی خواهد شد.

همچنین هم اكنون ردیف اول و دوم پالایشگاه فاز ۱۳ و ردیف اول پالایشگاه فاز ۲۴-۲۲ به راه افتاده است و سایر ردیف های شیرین سازی این پالایشگاه ها طی ماه های آتی آماده بهره برداری خواهند بود.

بر مبنای این گزارش، چندی قبل محمد مشكین فام، مدیرعامل شركت نفت و گاز پارس هم در نشستی خبری درمورد روند تكمیل فازهای پارس جنوبی با اشاره به اینكه كل بلوك های مرزی پارس جنوبی به جز فاز ۱۱ تولیدی شده است، اظهار داشت: تا آخر امسال فازهای ۱۳، ۲۲، ۲۴ كامل می گردد و بخشی از فاز ۱۴ در سال آینده تكمیل خواهد شد. به صورت كلی همه فازهای باقی مانده پارس جنوبی به جز فاز ۱۱ تا آخر سال ۹۷ تكمیل می شوند.

وی در مورد برنامه های سال ۹۷ پارس جنوبی توضیح داد: راه اندازی ردیف دوم پالایشگاه فاز ۱۳ و تولید از سكوی A۱۴ محقق شد و ردیف اول پالایشگاه فازهای ۲۲ تا ۲۴ راه اندازی می گردد. همینطور ردیف سوم پالایشگاه ۱۳ در تیرماه و ردیف دوم پالایشگاه های فازهای ۲۲ تا ۲۴ در مردادماه راه اندازی خواهد شد.ردیف چهارم فاز ۱۳ در مرداد، تولید از فازC ۱۴ در شهریور، تولید از سكوی ۲۲، سكوی D۱۳ و سكوی B۱۳ در مهر، ردیف سوم پالایشگاه فازهای ۲۲ تا ۲۴ و تولید از سكوی A۲۴ در مهر و ردیف چهارم پالایشگاه ۲۲ تا ۲۴ در آذر محقق می گردد.
1397/03/15
15:02:01
5.0 / 5
4591
تگهای خبر: پالایشگاه , تولید , گاز
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز