كشاورزان خراسان شمالی اقدام به دریافت سوخت كشاورزی نكردند

كشاورزان خراسان شمالی اقدام به دریافت سوخت كشاورزی نكردند خبرگزاری نفت و گاز: بجنورد - رئیس اداره تكنولوژی های جدید سازمان جهاد كشاورزی خراسان شمالی اظهار داشت: امسال حواله های سوخت بهاره كشاورزان به دلیل های مختلف به طور كامل جذب نشد و برخی تولیدكنندگان این بخش برای جذب سوخت اقدام نكردند.


سیدمجید بهشتی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا تصریح كرد: برای كشت های بهاره امسال 12 میلیون لیتر سوخت بابت مصرف سه ماهه بهار، تخصیص یافته است اما از این میزان تنها 9 میلیون و 300 هزار لیتر سوخت جذب شده است.
وی اضافه كرد: با روند كنونی بعید است سهمیه سوخت كشاورزان استان به صورت كامل جذب شود و این تولیدكنندگان برای دریافت سهمیه اقدام نمایند.
وی اظهار داشت: كاهش میزان كشت و كار و كاهش توان مالی كشاورزان همچون علت های جذب نشدن سوخت این بخش است.
بهشتی تصریح كرد: سال گذشته هم سوخت بخش كشاورزی استان به صورت كامل جذب نشد به صورتی كه از سهمیه 13 میلیون و 500 هزار لیتری سوخت، بیش از سه میلیون لیتر جذب نشد.
رئیس اداره تكنولوژی های جدید سازمان جهاد كشاورزی خراسان شمالی اظهار داشت: در این استان 15 هزار دستگاه ناوگان كشاورزی همچون تراكتور، كمباین و دروگر وجود دارد.
خراسان شمالی 344 هزار هكتار عرصه كشاورزی دارد كه سالانه بیش از دو میلیون و 500 هزار تن انواع محصول زراعی، باغی و دامی تولید می گردد در این استان بیش از 82 هزار بهره بردار در این بخش فعالیت دارند.
7185/ 6042


1397/03/24
12:28:30
5.0 / 5
4482
تگهای خبر: تولید , سوخت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز