بدهكارترین مشترك برق استان مركزی حوزه صنعت است

بدهكارترین مشترك برق استان مركزی حوزه صنعت است خبرگزاری نفت و گاز: اراك - مدیر شركت توزیع نیروی برق استان مركزی اظهار داشت: مطالبات شركت توزیع برق استان مركزی از مرز هزار و 510 میلیارد ریال گذشته و بدهكارترین مشترك برق این استان حوزه صنعت است.


به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایرنا، محمد اله داد روز یكشنبه در جمع خبرنگاران در اراك اضافه كرد: 18 و 2 دهم درصد مطالبات شركت توزیع برق این استان در بخش خانگی، 17 و یك دهم درصد در بخش عمومی، 14 و 6 دهم درصد در بخش كشاورزی، 37 و هشت دهم درصد در بخش صنعتی و 12 و 22 دهم درصد در بخش سایر مصارف است.
مدیر شركت توزیع نیروی برق استان مركزی ادامه داد: كشور با كسری 6 هزار مگاواتی تولید انرزی الكتریكی امسال مواجه می باشد.
اله داد خاطرنشان كرد: این كسری تولید به علت كمبود آب در پشت سدهای كشور است و با اینكه بارندگی های بهار امسال سبب شد روشن كردن چاه های كشاورزی با تاخیر باشد اما، تاثیر زیادی بر حجم ذخیره آب پشت سدها نداشت.
وی تصریح كرد: صرفه جویی و همراهی در مصرف منطقی انرزی الكتریكی انتظاری است كه مشتركان برق این استان می رود.
مدیر شركت توزیع برق استان مركزی افزود: 15 خرداد تا نیمه شهریورماه بخصوص در ایام اول تیر تا اول شهریورماه ایام پرمصرف انرزی الكتریكی برآورد شده و اوج ساعات مصرف برق از 12 تا 16 عصر و 19 تا 23 شب است.
اله داد خاطرنشان كرد: تعرفه های مصرف برق مطابق مصوبه دولت از اردیبهشت ماه امسال هفت درصد افزایش یافته اما، پرداخت عوارض از مشتركان خانگی، روستایی و چاه های كشاورزی حذف گردیده است.
وی اظهار داشت: اقدامات قانونی خوبی در سال قبل جهت استفاده كنندگان غیرمجاز آب، برق و گاز اعمال شد كه مصوبات این بخش باعث كاهش چشمگیر استفاده كنندگان برق غیرمجاز شده است.
مدیر شركت توزیع نیروی برق استان مركزی اضافه كرد: هرچند هنوز مواردی از مصرف غیرمجاز برق در این استان وجود دارد.
اله داد بیان كرد: مردم در صورت اطلاع از استفاده كنندگان غیرمجاز از برق می توانند مراتب را را با استفاده از سامانه پیامكی به شماره 10001121 اطلاع دهند و از پاداش های پیش بینی شده بهره مند شوند.
وی در مورد راهبردهای انرژی خورشیدی هم اظهار داشت: تا سال 94 حمایت شركت توزیع از سرمایه گذاران این بخش مشاركت 50 درصدی در سرمایه گذاری بود اما، این حمایت ها از سال 95 تابحال در جهت افزایش خرید قیمت از تولید كنندگان است.
مدیر شركت توزیع نیروی برق استان مركزی بیان كرد: تدابیر لازم برای تامین برق در زمان پخش بازی های جام جهانی در این استان هم اندیشیده شده است.
اله داد خاطرنشان كرد: هیات دولت برای 10 استان كشور كه دارای دمای میانگین 40 درجه سانتیگراد هستند، تغییر ساعت كاری تكلیف كرده است.
وی اظهار داشت: به ازای هر یك درجه افزایش دمای هوا، 800 مگاوات به مصرف برق اضافه می گردد.
703 هزار مشترك برق در استان مركزی وجود دارد كه 26 درصد كشاورزی، هفت درصد عمومی، 23 درصد خانگی، 2 درصد معابر، پنج درصد تجاری و 37 درصد صنعتی است.
ارایه خدمات به مشتركان برق استان مركزی در 12 شهرستان، 33 شهر، 17 واحد اتفاقات و عملیات، 21 دفتر خدمات برق، 132 دفتر پیشخوان دولت شهری و روستایی، یك مركز خدمات غیرحضوری است.
مجموع طول شبكه توزیع برق استان مركزی 20 هزار كیلومتر است و سیستم تولید انرژی تجدید پذیر در این استان به چهار هزار و 684 كیلو وات رسید است.
3005/6013/


1397/03/27
14:58:58
5.0 / 5
4683
تگهای خبر: انرژی , برق , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز