مصرف انرژی در ساختمان های اداری پایتخت ارزیابی می گردد

مصرف انرژی در ساختمان های اداری پایتخت ارزیابی می گردد خبرگزاری نفت و گاز: تهران- شركت توزیع نیروی برق تهران بزرگ با همكاری مروجین صرفه جویی، مدیریت مصرف انرژی در ساختمان های اداری پایتخت را پایش و ارزیابی می نماید.


به گزارش روز چهارشنبه خبرنگار اقتصادی ایرنا، با عنایت به افزایش دما و مدیریت بهینه مصرف انرژی و اوج بار (پیك) تابستان 97 و هم تعهد كاركنان شركت توزیع برق تهران بزرگ در كاهش 10 درصدی پیك بار و همینطور در جهت اجرای بخشنامه معاون وزیر در امور برق و انرژی، شركت توزیع نیروی برق تهران بزرگ در صدد است تا با همكاری معاونت های بهره برداری و دیسپاچینگ، خدمات مشتركین و همراهی حوزه مقاومت بسیج، با اعزام نیروهایی تحت عنوان مروجین صرفه جویی در مصرف انرژی در سطح شهر تهران، نسبت به ارزیابی و پایش مدیریت مصرف مشتركان اقدام نمایند.
نشست توجیهی مروجین صرفه جویی بامداد امروز (چهارشنبه) با حضور «حسین صبوری» مدیرعامل شركت توزیع نیروی برق تهران بزرگ، معاونان حوزه ستادی و 50 گروه از ارزیابان پایش انرژی، در جهت نحوه ارزیابی و پایش ساختمان های اداری، سازمان ها و ارگانها در سطح شهر تهران برگزار گردید.
صبوری در مورد این طرح اظهار داشت: در طرح ارزیابی و پایش مدیریت مصرف انرژی، گروه ارزیابان در زمان پیك بار (اوج مصرف) از ساعت 13 تا 17 در تابستان سال جاری، با رجوع به ساختمان های اداری مشتركان نسبت به ارزیابی شاخص های عملكردی مدیریت پیك بار مصرفی ادارات در تابستان 97 تصویب نامه هیات وزیران كه در نامه ای به آنها ابلاغ گردیده است، اقدام خواهند كرد و نتایج عملكرد به استانداری گزارش خواهد شد.
مدیرعامل شركت توزیع نیروی برق تهران بزرگ از مروجین صرفه جویی در مصرف انرژی بعنوان سفیران انرژی وزارت نیرو یاد كرد و اظهار داشت: سفیران انرژی مسئولیت خطیری بر عهده دارند؛ آنان بعنوان نمایندگان وزارت نیرو به سازمان ها و اداره ها مراجعه نموده و مشاوره، سفارش و راهكارهایی در مورد مدیریت بهینه برق عرضه می دهند.
صبوری با اشاره به مسئولیت خطیر توزیع برق تهران بزرگ در تامین برق پایدار مشتركان اظهار داشت: 13 درصد مشتركین كل كشور در شهر تهران هستند و با عنایت به فرارسیدن فصل تابستان و افزایش دما و به طبع آن افزایش استفاده از سیستم های سرمایشی و هم كمبود تولید نیروگاه های برق آبی، این شركت در جهت عبور موفقیت آمیز از پیك تابستان 97 به انعقاد سه هزار و 300 تفاهم نامه با مراكز تجاری، صنعتی، بیمارستان ها و دانشگاه ها اقدام نموده است.
وی هدف این طرح را مدیریت صحیح مصرف انرژی، آموزش و آگاه سازی در زمینه بهینه سازی مصرف، اطلاع رسانی در مورد نحوه صرفه جویی ذكر كرد و اظهار داشت: عمده مصرف كننده انرژی بار سیستم های سرمایشی سازمان ها و وزارتخانه ها هستند كه هیات دولت اخیرا در مصوبه ای سازمان های دولتی را ملزم كرد امسال نسبت به سال قبل پیك بار مصرفی را 10 درصد كاهش دهند.
به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایرنا، مصوبات بخشنامه هیات وزیران بر هماهنگی موثر، نظارت دقیق و مستمر شركت های توزیع بر اجرای برنامه های تعیین شده، تشكیل كارگروه ها، هماهنگی لازم با مسئولین استان در جهت حمایت های همه جانبه در جهت اجرای كامل مصوبه، تاكید دارد.
از جمله موارد مورد ارزیابی، «خاموش بودن سیستم های سرمایشی و روشنایی غیر ضروری دستگاه های اجرایی بعد از آخر وقت اداری»، «تنظیم كردن دمای محیط كار ادارات در مدت زمان كار اداری حداقل روی 25 درجه سانتیگراد»، «اطمینان از بمدار آمدن دیزل ژنراتورها» است.
اقتصام**9189**2025


1397/03/30
15:39:50
5.0 / 5
4522
تگهای خبر: انرژی , برق , وزارت نیرو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز