مصرف فرآورده های نفتی در ارومیه 20 درصد كاهش پیدا كرد

مصرف فرآورده های نفتی در ارومیه 20 درصد كاهش پیدا كرد خبرگزاری نفت و گاز: ارومیه- مدیر شركت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه ارومیه با اشاره به كاهش 20 درصدی مصرف انواع فرآورده های نفتی در سه ماه نخست سال جاری، اظهار داشت: 16 میلیون لیتر نفت سفید در بهار سال جاری توزیع شد كه در مقایسه با مدت مشابه سال قبل بیش از 67 درصد كاهش را نشان داده است.


به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایرنا، احمد مجرد روز سه شنبه در نشست با خبرنگاران بیان كرد: در بهار سال جاری بیش از 343 میلیون لیتر انواع فرآورده های نفتی در مركز و شمال آذربایجان غربی توزیع شد.
وی یكی از دلایل مهم كاهش چشمگیر مصرف فرآورده های نفی را تغییر فرآیند دریافت نفت سفید خانوارها و استفاده از روش الكترونیكی كارت بانكی، توسعه مطلوب گازرسانی و اعلام سهمیه نفت سفید به صورت مرحله ای و فصلی عنوان نمود.
مدیر شركت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه ارومیه همینطور از رشد 13 درصدی مصرف بنزین موتور در سه ماهه اول سال 97 نسبت به مدت مشابه سال قبل اطلاع داد و اظهار داشت: در این مدت بالغ بر 149 میلیون لیتر بنزین در منطقه ارومیه به مصرف رسیده است.
وی با بیان اینكه در سه ماه گذشته بالغ بر 169 میلیون لیتر نفت گاز در ارومیه توزیع شده است، بیان كرد: این رقم هم نسبت به سال قبل 29 درصد كاهش یافته است.
وی با اشاره به مصرف بالغ بر هشت میلیون لیتری نفت كوره در سه ماهه اول سال 1397، از كاهش مصرف 19 درصدی این فرآورده نسبت به مدت مشابه سال قبل اطلاع داد و اظهار داشت: از عمده دلایل اصلی كاهش مصرف نفت كوره می توان به تشدید نظارت بر شبكه توزیع و كاهش فعالیت كوره های آجرپزی به علت كاهش تقاضای بازار اشاره نمود.
به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایرنا شركت پخش فرآورده های نفتی منطقه ارومیه یكی از مناطق 37 گانه كشور بوده و شهرستان های ارومیه، اشنویه، سلماس، خوی، چالدران، قره ضیاء الدین، ماكو، شوط، پلدشت و تاجر با شعاع عملیاتی 250 كیلومتر را پوشش می دهد.
3214/3072


1397/04/05
13:09:23
5.0 / 5
4610
تگهای خبر: بنزین , پخش , گاز , نفت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز