سوم تیر امسال

ركورد مصرف برق در استان اصفهان شكست

ركورد مصرف برق در استان اصفهان شكست خبرگزاری نفت و گاز: اصفهان - اصفهانی ها سوم تیر امسال با مصرف چهارهزار و 550 مگاوات برق، ركورد مصرف از ابتدای سالجاری تابحال را شكستند.


به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایرنا، مدیرعامل شركت برق منطقه ای اصفهان عصر چهارشنبه در جمع خبرنگاران در نمایشگاه صنعت برق در اصفهان اضافه كرد: اوج مصرف استان اصفهان سال قبل 170 مگاوات كمتر از اوج مصرف امسال بود.
رسول موسی الرضایی اضافه كرد: سال قبل اوج مصرف بار در استان حدود چهارهزار و 380 مگاوات بود كه امسال فقط در یك روز ركورد اوج مصرف برق بیش از سال گذشته بود.
وی اضافه كرد: منطقه اصفهان كه شامل دو شركت توزیع استان اصفهان و توزیع شهرستان اصفهان است حدود 11 درصد از سهم كشوری قدرت تولید و انتقال را بخود مختص كرده است.
موسی الرضایی اظهار داشت: كل قدرت تولید برق اصفهان پنج هزار و 800 مگاوات است و 23 میلیارد كیلو وات ساعت در این منطقه برق مصرف می گردد.
مدیرعامل شركت برق منطقه ای اصفهان با اشاره به شرایط كم آبی و گرمای هوا در اصفهان، اظهار داشت: این دو دلیل سبب شده تا تولید برق در استان اصفهان كاهش پیدا كند و احتمال خاموشی تقویت شود.
وی اضافه كرد: بعنوان مثال830 مگاوات از كل ظرفیت برق تولیدی این منطقه را نیروگاه اصفهان برعهده داشت اما در سه سال اخیر به علت كمبود آب، فقط از حدود 10 درصد ظرفیت این نیروگاه استفاده می گردد.
مدیرعامل شركت برق منطقه ای اصفهان اظهار داشت: پایین بودن تولید اصفهان به این معنا نیست كه این منطقه نتواند به اندازه نیاز خود از شبكه سراسری كشور برق بگیرد اما این مورد بی گمان بدون تاثیر هم نخواهد بود و محدودیت هایی در برداشت برق برای اصفهان از شبكه كشوری بوجود می آورد.
موسی الرضایی ادامه داد: این خاموشی ها از ابتدای تیر ماه تا ابتدای شهریور ماه سالجاری اتفاق می افتد كه امیدواریم با بارش نزولات آسمانی در سال پیشِ رو كمبود آب جبران شده و تولیدات برق اصفهان به میزان معمول و حتی بیشتر از آن برسد.
مدیرعامل شركت برق منطقه ای اصفهان اظهار داشت: بزرگترین مصرف كننده برق در منطقه اصفهان فولاد مباركه است كه از سال 95 تا كنون با اینكه نیاز و مصرف این واحد صنعتی بیش از یكهزارمگاوات است اما میزان مصرف انرژی آن به 600 مگاوات محدود شده است و برای خاموشی هم از این واحد، زمان مشخصی گرفته شده است.
موسی الرضایی با اشاره به اینكه پیك یا اوج مصرف انرژی برق دو برابر حداقل میزان مصرف آن است، اضافه كرد: در ماه های پرباری (فصل تابستان) میزان مصرف بیش از 55 هزار مگاوات است در صورتی كه در فصل زمستان ( فصلی كه ماه های كم باری یا كمترین میزان مصرف برق رادارد) این میزان به كمتر از 28 هزار مگاوات می رسد.
وی افزود: این مساله در واقع یك ضعف است كه ما نتوانسته ایم میزان مصرف را كنترل نماییم و سرمایه گذاری ما برای تولید برق برپایه زمان پرباری بوده است.
موسی الرضایی ادامه داد: این بدان معناست كه سرمایه ما ( حدود 28 میلیارد دلار) در زمان های كم باری، راكد مانده و بلا استفاده است.
نهمین نمایشگاه دوسالانه صنعت برق اصفهان عصر چهارشنبه در محل برگزاری نمایشگاه های بین المللی استان اصفهان در كنار پل تاریخی شهرستان شروع به كار كرد.
این نمایشگاه به مدت چهار روز در 9 هزار مترمربع فضای كل و چهارهزار و 170 مترمربع فضای نمایشگاهی با حضور بیش از 140 مشاركت كننده از سراسر كشور از ساعت 16 تا 22 تا نهم تیرماه امسال برپاست.
ت/ 7153/ 6022


1397/04/07
13:28:53
5.0 / 5
4496
تگهای خبر: انرژی , برق , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز