خرید نفت توسط چین ادامه دارد

خرید نفت توسط چین ادامه دارد به گزارش خبرگزاری نفت و گاز آژانس بین المللی انرژی انتظار دارد چین با عنایت به ظرفیت ذخیره سازی كه در اختیار دارد، همچنان به خرید نفت ادامه بدهد.به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، باآنكه آمار ذخایر نفت چین مبهم است اما منابع مختلف میزان ظرفیت ذخیره سازی این كشور را حداكثر یك میلیارد بشكه تخمین زده اند و با در نظر گرفتن ۸۵۰ میلیون بشكه رقم برآورد شده از میزان ذخایر كنونی چین، این كشور احیانا در شش ماه آینده به خرید ادامه می دهد تا ذخایرش به یك میلیارد بشكه برسد.

طبق برآورد آژانس بین المللی انرژی، اگر نهایت ظرفیت ذخیره سازی چین را در نظر بگیریم، هنوز ۱۵۰ میلیون بشكه ظرفیت خالی وجود دارد.

اگر پر كردن ذخایر با روند كنونی ادامه پیدا كند، شش ماه طول خواهد كشید تا چین به ظرفیت كامل برسد. بدین سان كندی رشد واردات كه در فاصله اوت تا سپتامبر مشاهده شد، ممكن است موقتی باشد.

واردات نفت چین در اوت ۳. ۴ درصد بر اساس سالانه افزایش یافت اما این آمار پایین ترین سطح ماهانه در هشت ماه گذشته بود. این كاهش به علت فعالیت های تعمیراتی چند پالایشگاه مستقل روی داد.

آژانس بین المللی انرژی برآورد كرد كه رشد ذخایر نفت چین در نیمه اول سال به ركورد یك میلیون بشكه در روز رسید اما این سطح در سه ماهه سوم نصف شد.

بر اساس گزارش اویل پرایس، انتظار نمی رود ذخایر نفت چین در سه ماهه چهارم افزایش پیدا كند زیرا تقاضا برای نفت قوی می ماند. 

1396/07/21
23:58:02
5.0 / 5
5257
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز