15 روستای بخش داشلی برون از انرژی خورشیدی بهره مند می شوند

15 روستای بخش داشلی برون از انرژی خورشیدی بهره مند می شوند خبرگزاری نفت و گاز: گنبدكاووس - معاون استاندار و فرماندار ویژه گنبدكاووس از اجرای تاسیسات انرژی خورشیدی در 15 روستای این بخش با مشاركت بخش خصوصی اطلاع داد.


به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایرنا، عبدالقدیر كریمی روز سه شنبه در جمع دهیاران بخش مرزی داشلی برون گنبدكاووس اظهار داشت: این طرح كه توسط بخش خصوصی و با استفاده از اعتبارات مناطق محروم ریاست جمهوریر در حال پیگیری است، طی دو سال آینده اجرا می گردد.
وی در توضیح این طرح اظهار داشت: این طرح به صورت تلفیقی برای تولید برق و آب شیرین و با هدف تولید زیرساخت ها برای رفع این دو مشكل اساسی مردم بخش داشلی برون اجرا می گردد.
كریمی افزود: با هدف رفع مشكلات حوزه آب و برق بخش داشلی برون و دیگر نقاط شهرستان، برنامه ریزی برای دیدار با وزیر نیرو به منظور تخصیص اعتبارات ویژه ملی انجام شده است.
وی با اشاره به اینكه دولت و مجموعه مدیران استان گلستان نگاه ویژه ای به مناطق محروم و مرزی دارند، خاطرنشان كرد: بر این اساس در سال های اخیر بیشترین اعتبارات تملك دارایی شهرستان در بخش داشلی برون، به خصوص برای گازرسانی به روستاهای این بخش تخصیص یافته است.
فرماندار ویژه گنبدكاووس با قدردانی از تلاش های مدیران برای خدمات رسانی به مردم مناطق مرزی و محروم اظهار داشت: حجم این خدمات باید با همكاری دهیاران و شوراها بیشتر شود.
كریمی اضافه كرد: دهیاران و اعضای شوراهای اسلامی در صف مقدم پیگیری مطالبات مردم از مدیران هستند و باید كمك كنند تا خدمات دولت و ادارات بهتر به مردم برسد.
وی توجه جدی به توسعه فضای سبز، افزایش پوشش تحصیلی دختران و كمك به اجرای طرح روستای كارآفرین و روستای بدون بیكار و هم توسعه گردشگری با اجرای طرح بوم گردی را از دیگر انتظارات خود از دهیاران بخش مرزی داشلی برون ذكر كرد.
كریمی افزود: بخش داشلی برون ظرفیت خوبی برای توسعه دارد كه با تلاش مدیران و همكاری مردم و شوراها تحقق آن دور از انتظار نیست.
فرماندار ویژه گنبدكاووس از احداث دو تا سه زمین چمن در مناطق روستایی داشلی برون با همكاری بنیاد مستضعفان، وزارت ورزش و جوانان و معاونت عمرانی استانداری گلستان در آینده نزدیك اطلاع داد.
به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایرنا در این جلسه برخی مدیران گنبدكاووس همچون روسای ادارات برق، آب و فاضلاب روستایی، بنیاد مسكن، میراث فرهنگی، راه و شهرسازی، مركز بهداشت و هنگ مرزی اترك هم گزارشی از فعالیت های خود عرضه كردند و در ادامه آن تعدادی از ساكنین این بخش محروم و مرزی شهرستان گنبدكاووس در دیدار با مدیران به بیان مشكلات خود پرداختند.
بخش مرزی داشلی برون از توابع شهرستان گنبدكاووس است كه با 30 روستا و یك نقطه شهری در طول نوار مرزی ایران و تركمنستان در شمال شهرستان گنبدكاووس گسترده شده و اكثریت قریب به اتفاق 26 هزار نفر ساكنین آن را برادران تركمن اهل سنت تشكیل می دهند.
3039/1860


1397/05/02
13:55:57
5.0 / 5
4583
تگهای خبر: برق , تولید , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز