نتیجه پیگیری یك گزارش ایرنا:

مدیران پالایشگاه تهران تحت پیگرد قرار می گیرند

مدیران پالایشگاه تهران تحت پیگرد قرار می گیرند خبرگزاری نفت و گاز: تهران- مدیركل حفاظت محیط زیست استان تهران با تایید مبحث نشت نفت به آب های زیرزمینی اطراف پالایشگاه نفت شهید تندگویان در جنوب تهران اظهار داشت: مدیران مربوطه تحت پیگرد قانونی قرار خواهند گرفت.


به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از روابط عمومی این اداره كل، كیومرث كلانتری در بازدید سرزده روز گذشته (یكشنبه) از اراضی اطراف پالایشگاه نفت شهید تندگویان تهران با انتقاد شدید از عملكرد این مجموعه در حوزه محیط زیست اظهارداشت: نفت به چاه های آب كشاورزی و زمین های اطراف نفوذ كرده و سبب آلودگی آنها شده است.
وی اضافه كرد: بی توجهی پالایشگاه و سایر واحدهای نفتی منطقه سبب نفوذ نفت به آب های زیرزمینی شده و الان بعضی از چاه های كشاورزی اطراف پالایشگاه آلوده به مواد نفتی هستند.
كلانتری با اشاره به اینكه پالایشگاه نفت تهران به ضوابط و مقررات محیط زیستی توجه نكرده و سبب آلودگی آب های زیرزمینی منطقه شده است، اظهار داشت: در این زمینه اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ری بلافاصله در دستگاه قضایی طرح دعوی كرده و مسئولان نفتی باید پاسخگوی اعمال خود در مورد این آلودگی زیست محیطی باشند.
مدیركل حفاظت محیط زیست استان تهران اضافه كرد: به صورت قطع این پالایشگاه در لیست صنایع آلاینده محیط زیست قرار می گیرد و مدیران آن هم به دلیل تهدید ضد بهداشت عمومی تحت پیگرد قانونی قرار خواهند گرفت.
وی با اظهار تاسف از عدم برخورد دستگاه های اجرایی ذیربط در زمینه تولید و نظارت بر محصولات كشاورزی و آب تصریح كرد: سازمان حفاظت محیط زیست مبحث را تا رفع آلودگی و پاكسازی منطقه از مواد نفتی با استفاده از دستگاه قضایی پیگیری خواهد نمود.
كلانتری اضافه كرد: سلامت شهروندان این منطقه و مردمی كه در مجاورت آن زندگی می كنند یا از محصولات كشاورزی تولیدی در این منطقه استفاده می نمایند شوخی بردار نیست و در این خصوص هیچ تعارفی با مسئولان ذی ربط نخواهیم داشت.
هفتم مردادماه جاری خبرگزاری جمهوری اسلامی(ایرنا) در گزارشی با عنوان «نشت نفت در مزارع جنوب پایتخت» به مبحث سرایت مواد نفتی به زمین های كشاورزی و منابع آب جنوب تهران پرداخته بود.
تهرام/1735/ 1008


1397/05/15
14:38:21
5.0 / 5
4969
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز