مصرف گاز طبیعی در تربت حیدریه با 7 درصد رشد همراه می باشد

مصرف گاز طبیعی در تربت حیدریه با 7 درصد رشد همراه می باشد خبرگزاری نفت و گاز: تربت حیدریه - مدیر شركت ملی پخش فراورده های نفتی منطقه تربت حیدریه اظهار داشت: در چهار ماه نخست امسال 32 میلیون مترمكعب گاز طبیعی (CNG) در این منطقه مصرف شده كه نسبت به مدت مشابه سال گذشته از رشد هفت درصدی برخوردار بوده است.


به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایرنا، جواد بلندی چهارشنبه در نشست خبری اضافه كرد: اهمیت این رشد زمانی بیشتر مشخص می گردد كه بدانیم معادل این میزان مصرف، حدود 36 میلیون لیتر صرفه جویی در مصرف بنزین را شاهد بوده ایم.
وی همینطور از رشد 11 درصدی انواع فراورده های نفتی در منطقه تربت حیدریه اطلاع داد و اظهار داشت: در مدت یاد شده، بیش از 216 میلیون لیتر فراورده های نفتی در این منطقه مصرف شده كه نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش 11 درصدی را نشان داده است.
بلندی اضافه كرد: همینطور در این بازه زمانی مصرف بنزین با چهار درصد افزایش به 85 میلیون لیتر، نفت و گاز با 19 درصد افزایش به 126 میلیون لیتر و گاز مایع با 11 درصد رشد به بیش از 7 هزار و 600 تن رسید.
وی تصریح كرد: در این بازه زمانی مصرف نفت سفید با 29 درصد كاهش به چهار میلیون و 400 هزار و نفت كوره با 3 درصد كاهش به 925 هزار لیتر رسیده است.
بلندی با اشاره به اینكه مشكلی برای سوخت رسانی نداریم، اضافه كرد: با پشتوانه مردمی و توانمندی های موجود و استفاده از ظرفیت ها دغدغه ای برای تامین سوخت مورد نیاز در این منطقه و بلكه كشور وجود ندارد.
شركت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه تربت حیدریه یكی از مناطق 37 گانه شركت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران می باشد كه دارای 4 ناحیه مشتمل بر 9 شهرستان تربت حیدریه، مه ولات، رشتخوار، كاشمر، خلیل آباد، گناباد، بجستان و خواف با ظرفیت ذخیره سازی حدود 235میلیون لیتر كه عمده فرآورده های نفتــــی مورد نیاز را با استفاده از خط لوله هشت اینچ منشعب از خط 20 اینچ شاهرود، امام تقی تامین می كند.
این منطقه سوخت رسانی جنوب خراسان رضوی و تامین قسمتی از نیاز مصرفی سوخت استان خراسان جنوبی را عهده دار است.
عملیات سالیانه منطقه حدود یك میلیارد و 300 میلیون لیتر انواع سوخت های مایع شامل بنزین موتور، نفت گاز، نفت سفید و نفتكوره و بالغ بر 70 میلیون متر مكعب گاز طبیعی در سطح منطقه است.
شركت ملی نفت منطقه تربت حیدریه دارای 59 باب جایگاه اختصاصی و فروشندگی سكودار، 9 فروشندگی داخل اتاقك، 200 فروشندگی و تعاونی روستایی و همینطور 31 باب جایگاه فعال عرضه گاز طبیعی یا CNG می باشد.
همچنین ناوگان حمل و نقل منطقه دارای 174 نفتكش شامل 110 دستگاه تریلر، 54 دستگاه 10چرخ و 10دستگاه 6چرخ است.
مركز شهرستان 225 هزار نفری تربت حیدریه در 150 كیلومتری جنوب مشهد واقع است.
6121 /1744


1397/05/18
18:27:08
5.0 / 5
4818
تگهای خبر: بنزین , پخش , سوخت , گاز
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز