گلدمن ساكس: قیمت نفت با جنگ تجاری ریزش نمی كند

گلدمن ساكس: قیمت نفت با جنگ تجاری ریزش نمی كند خبرگزاری نفت و گاز: تحلیلگر بانك آمریكایی گلدمن ساكس با وجود وخامت یافتن اختلاف تجاری میان آمریكا و چین، همچنان انتظار دارد قیمت وست تگزاس اینترمدیت تا آخر امسال ۷۰ دلار در هر بشكه باشد.به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، جفری كوری، مدیر بخش كالاها در گلدمن ساكس با وجود كاهش هفتگی وست تگزاس اینترمدیت به علت تشدید اختلاف تجاری آمریكا و چین، اعتقاد دارد رشد اقتصادی جهانی از قیمت های بالاتر نفت در سال میلادی جاری پشتیبانی خواهد نمود.

وی به شبكه "سی ان بی سی" اظهار داشت: زمانی كه به دورنمای عرضه و تقاضا نگاه می نماییم، واقعا تغییر نكرده است با این وجود به علت ریسك پیرامون تعرفه های واردات، فروش قابل توجهی وجود دارد اما مسائل عرضه و تقاضا واقعا بدون تغییر مانده است.

چین با وجود اینكه اعلام نموده تعرفه های آمریكا را با اعمال تعرفه روی واردات كالاهای آمریكایی پاسخ خواهد داد، از اعمال تعرفه روی واردات نفت آمریكا خودداری كرده است. تحلیلگرانی مانند كوری این اقدام را با عنایت به شرایط فعلی منطقی ارزیابی می كنند.

چین با عنایت به میزان نفتی كه وارد می كند، با هیچ واردكننده دیگری قابل جایگزینی نیست. اگر چین روی واردات نفت آمریكا تعرفه اعمال نماید، برای تولیدكنندگان آمریكایی یافتن سریع بازارهای جدید برای نیم میلیون بشكه در روز نفتی كه در ژوئن به چین فروختند، دشوار خواهد بود.

اما به نظر می آید كه از نظر تحلیلگر گلدمن ساكس، مهمترین عامل، تقاضا است. تقاضا برای نفت هم اكنون قوی است و این امر امكان دارد به كمبود ذخایر جهانی منجر شود به خصوص كه عربستان سعودی میزان عرضه نفت را به سرعتی كه انتظار می رفت، افزایش نداده است.
1397/05/21
13:23:47
5.0 / 5
4840
تگهای خبر: نفت , واردات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز