سه طرح پتروشیمی با حضور رییس جمهور راه اندازی شد

سه طرح پتروشیمی با حضور رییس جمهور راه اندازی شد خبرگزاری نفت و گاز: امروز در عسلویه سه طرح پتروشیمی با حضور رییس جمهور و وزیر نفت به صورت رسمی راه اندازی شد. آن طور كه مسئولان می گویند با افتتاح این طرح ها تولید آمونیاك و اوره كشور افزایش می یابد.


به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، امروز با حضور حسن روحانی - رییس جمهور - و بیژن نامدار زنگنه -وزیر نفت- سه طرح جدید پتروشیمی شامل فاز سوم توسعه پتروشیمی پردیس، متانول مرجان و فاز یك توسعه پتروشیمی دماوند به صورت رسمی افتتاح شد.
به قول مسئولان، فاز دو پتروشیمی دماوند ۲۴ طرح دارد كه ۳۵ میلیون تن محصولات پتروشیمی را به تولیدات كشور اضافه می كند و ۲۰ میلیارد دلار هزینه سرمایه گذاری آن است. شركت پتروشیمی دماوند، تامین كننده سرویس های جانبی مورد نیاز ۲۴ طرح پتروشیمی مستقر در فاز دو توسعه صنایع پتروشیمی در منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس در عسلویه استان بوشهر در زمینی به مساحت ۹۰ هكتار احداث شده است.
همینطور پروژه شركت پتروشیمی پردیس از سال ۱۳۸۳ آغاز شد. فاز یك سال ۸۹ به تولید رسید؛ فاز دو آن سال ۱۳۸۴ شروع و سال ۱۳۸۹ به تولید رسید و فاز سه سال ۹۰ آغاز شد و سال ۱۳۹۶ به تولید رسید. ظرفیت هر فاز ما حدود ۶۸۰ هزار تن در سال آمونیاك و حدود یك میلیون و ۷۵ هزار تن اوره است.
هم اكنون با عنایت به احداث این سه واحد ظرفیت آمونیاك ما حدود دو میلیون و ۴۰ هزار تن در سال و حدود سه میلیون و ۲۲۵ هزار تن اوره در سال است. از این مقدار اوره ۷۰۰ هزار تن مصرف داخل است و دو میلیون و ۵۰۰ هزار تن هم صادر می گردد.
ادامه دارد


1397/06/13
14:07:11
5.0 / 5
5490
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز