بهبود آبرسانی حاشیه شهرهای كردستان 800میلیارد ریال نیاز دارد

بهبود آبرسانی حاشیه شهرهای كردستان 800میلیارد ریال نیاز دارد خبرگزاری نفت و گاز: سنندج - مدیرعامل شركت آبفای كردستان اظهار داشت: در اطراف پنج شهر این استان با مشكل حاشیه نشینی مواجه هستیم كه با عنایت به نبود زیرساخت مناسب، 800 میلیارد ریال برای عرضه بهبود خدمات و ساماندهی آبرسانی نیاز است.


به گزارش روابط عمومی شركت آب و فاضلاب شهری استان كردستان، محمدحسین محمدی روز شنبه تصریح كرد: حاشیه نشینی در شهرهای بانه، مریوان، سنندج، كامیاران و قروه وجود دارد و ساماندهی آبرسانی به این مناطق در صورت تامین اعتبار 2 سال زمان می برد.
وی افزود: طرح جامع تامین آب دراز مدت استان كردستان برای افق 1425 با پیش بینی تامین آب 2 میلیون و 150 هزار نفر تهیه شده كه در آن زمان، شهرهای استان نیازمند 172 میلیون مترمكعب آب خواهند بود.
مدیرعامل آبفای كردستان اضافه كرد: چهار طرح آبرسانی به شهرهای سنندج، دیواندره، بانه و سقز در دست اجراست اما برای اتمام این طرح ها كه پیشرفت قابل توجهی هم دارند، نیاز به اعتبارات تكمیلی است.
وی خاطرنشان كرد: با برنامه ریزی انجام گرفته كار احداث سه تصفیه خانه فاضلاب در مناطق مختلف این استان امسال تمام می شود تا ظرفیت تصفیه فاضلاب از 71 درصد فعلی به 80 درصد برسد.
محمدی افزود: هم اكنون 6 تصفیه خانه فاضلاب، 71 درصد فاضلاب جمع آوری شده در سطح شهرهای استان را تصفیه می كنند.
وی با اشاره به اینكه هشت طرح فاضلاب هم در دست اجراست، اظهار داشت: در این طرح ها كار احداث سه تصفیه خانه به اتمام رسیده و پنج تصفیه خانه دیگر هم احداث می گردد كه در این صورت ظرفیت تصفیه فاضلاب به 91 درصد خواهد رسید.
مدیرعامل شركت آبفای كردستان اضافه كرد: از این تعداد، سه تصفیه خانه با برنامه ریزی های انجام گرفته امسال به اتمام خواهد رسید كه بدین سان ظرفیت تصفیه فاضلاب تا آخر امسال به 80 درصد می رسد.
6108/9102


1397/06/17
15:43:59
5.0 / 5
5061
تگهای خبر: خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز