وزارت نفت جزئیات جدید فیش حقوقی نماینده مدعی را منتشر نمود

وزارت نفت جزئیات جدید فیش حقوقی نماینده مدعی را منتشر نمود خبرگزاری نفت و گاز: تهران- وزارت نفت اعلام نمود فیش های حقوقی 16میلیون تومانی كه نماینده ایذه و باغملك در مجلس شورای اسلامی منتشر نموده «بدون احتساب 120 ساعت اضافه كاری» است كه برای مدتی به علت یك ابهام اداری پرداخت نشده بود و 650 میلیون ریال به صورت جداگانه واریز شد.


به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، مبحث فیش حقوقی مدیر نفتی پیشین و نماینده كنونی مجلس شورای اسلامی، همچنان داغ است.
در حالی كه گزارش ها از فیش حقوقی 27 میلیونی «هدایت الله خادمی» حكایت دارد، وی آن را تكذیب نمود و حتی گفت ماه ها حقوق نگرفته است و با ارث پدری روزگار می گذراند.
اواخر هفته گذشته این نماینده با انتشار یك فیش حقوقی 16 میلیون تومانی به تارنمای مجلس شورای اسلامی اعلام نمود فیش حقوقی 27 میلیونی مورد ادعای وزارت نفت، صحت ندارد.
وزارت نفت در واكنش به ادعای جدید این نماینده، امروز (شنبه) جزئیات جدیدی را از فیش حقوقی و استفاده همزمان از 2 منزل مسكونی دولتی منتشر نموده است.
بر این اساس، وزارت نفت اعلام نمود: خادمی چند فیش حقوقی را به خبرنگار خبرگزاری خانه ملت نشان داده و گفته است برخلاف آنچه وزارت نفت اعلام نموده حقوق ناخالص ایشان 27 میلیون تومان نیست، بلكه ماهانه 16 میلیون تومان دریافت می كنند. خادمی بعد از نمایش فیش 16 میلیون تومانی، این حركت را نشانه صداقت و شفافیت خود دانسته و گفته اند: تا سیه روی شود هر كه در او غش باشد!»
وزارت نفت خاطرنشان كرد: این وزارتخانه هیچگاه ادعا نكرده خادمی مبلغی خارج از چارچوب و موازین قانونی دریافت كرده است بنابراین شاید بهتر بود وی به جای عصبانیت و حمله به مدیران صنعت نفت كه البته خویش را سرآمد و پیشكسوت آ نها معرفی می كند، كمی منطقی تر واكنش نشان می داد.
در این اطلاعیه با اشاره به جزئیاتی جدید از فیش حقوقی این نماینده آمده است: فیش های 16 میلیون تومانی بدون احتساب 120 ساعت اضافه كاری است كه برای مدتی به علت یك ابهام اداری پرداخت نشده بود كه این مبالغ هم بعد از انجام مكاتبات اداره كل منابع انسانی مجلس شورای اسلامی و اداره كل امور مجلس وزارت نفت، محاسبه و در یك فیش حقوقی به مبلغ 650 میلیون ریال به حساب خادمی واریز شد.
«هرچند بعید است ایشان از این مكاتبات بی خبر باشد اما فرض را بر این می گذاریم خادمی نه فیش حقوقی را دیده، نه از بانك پیامكی دریافت كرده و نه به حساب شان سركشی كرده است تا از وضعیت واریزی و موجودی خود اطلاع حاصل كند، وگرنه قصد كتمان حقیقت را نداشته است.»
در این اطلاعیه تاكید شده است: هچنانكه كه خادمی گفته است مبانی محاسبه و پرداخت حقوق و دستمزد در صنعت نفت مانند خیلی از دستگاه ها مسئله پنهانی نیست.
وزار نفت درباره این ادعای خادمی كه «خانه سازمانی آ.اس.پ در اختیار همه پرسنل و مدیرانی كه به تهران منتقل می شوند قرار می گیرد و این واحد مسكونی را به میل خود و داوطلبانه تخلیه كرده اند» اعلام نمود: كاركنان صنعت نفت بهتر می دانند كه وجه نخست سخنان ایشان نادرست است.
«گفته خادمی كه این واحد مسكونی 290 متری را بعد از 10 سال داوطلبانه تخلیه كرده هم متاسفانه دور از حقیقت است، چونكه از سوم آبان ماه 1395 چند اخطاریه درباره تخلیه منزل برای وی صادر شد تا اینكه بعد از نامه نگاری با رییس دفتر رییس مجلس در یازدهم شهریورماه 1396، خادمی نسبت به تخلیه واحد مسكونی اقدام نمود.»
«یادآور می شویم كه مبحث واحد مسكونی «آ.اس.پ» تهران، غیر از یك باب منزل مسكونی سازمانی دیگر به متراژ 500 متر در مجموعه 100 واحدی شركت ملی حفاری ایران در اهواز است كه از نهم دی‎ماه 1370 در اختیار خادمی بوده و هنوز نسبت به تخلیه داوطلبانه آن اقدام نكرده است؛ یعنی به صورت همزمان 2 واحد مسكونی سازمانی 290 متری و 500 متری را در تهران و اهواز در اختیار داشته است.»
وزارت نفت تصریح كرد چنانچه خادمی انتقال و مأموریت بین دستگاهی نمایندگان مجلس را نادرست می داند، دست وی بعنوان نماینده مجلس در عرضه طرحی برای جلوگیری از این رویه قدیمی باز است.
وزارت نفت همینطور در واكنش به دلسوزی خادمی برای جوانان دانشگاه صنعت نفت كه هنوز نتوانسته اند استخدام شوند، اعلام نمود: دلسوزی وی را ارج می نهیم و به آگاهی می رسانیم روند جذب فارغ التحصیلان دانشگاه صنعت نفت طبق روال قانونی در حال انجام می باشد اما در باب دلسوزی وی برای استخدام جوانان در صنعت نفت هم نكاتی وجود دارد كه به آن نمی پردازیم؛ چون معتقدیم رفتار پدران را نباید به پای فرزندان نوشت.

اقتصام*2022*1961*


1397/07/08
10:35:37
5.0 / 5
5077
تگهای خبر: حفاری , نفت , وزارتخانه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز