12 نیروگاه انرژی نو در دامغان مجوز تاسیس گرفت

12 نیروگاه انرژی نو در دامغان مجوز تاسیس گرفت خبرگزاری نفت و گاز: سمنان- فرماندار دامغان اظهار داشت: مجوز راه اندازی 12 نیروگاه خورشیدی و بادی از جانب بخش خصوصی در دامغان صادر شد.


علی اصغر مجد، روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا، اضافه كرد: 10 نیروگاه خورشیدی و 2 نیروگاه بادی در دامغان با هدف بهره گیری از ظرفیت های طبیعی برای تولید انرژی و كمك به پایداری تامین برق بخش های مختلف راه اندازی می گردد.
فرماندار دامغان خاطرنشان كرد: شهرستان دامغان با داشتن تعداد بالای روزهای آفتابی در طول سال و همینطور با عنایت به قرار داشتن در منطقه خشك و كویری و وزش بادهای فصلی شدید، می تواند زمینه خوبی برای سرمایه گذاری نیروگاه های خورشیدی و بادی باشد.
وی اضافه كرد: تا كنون 12 شركت داخلی و خارجی در زمینه انرژی های نو در دامغان وارد عمل شدند كه با فعالیت این تعداد شركت، ظرفیت 287 مگاوات به توان شبكه توزیع برق اضافه می گردد.
مجد خاطرنشان كرد: نخستین نیروگاه خورشیدی مگاواتی استان سمنان در دامغان روز چهارم مهر 97 در زمینی به مساحت 20 هزار مترمربع با حضور رضا اردكانیان وزیر نیرو به بهره برداری رسید.
وی افزود: این نیروگاه با سرمایه گذاری بخش خصوصی به بهره برداری رسید كه شامل چهار هزار و 104 پنل خورشیدی پلی كریستال و 18 اینورتور است و ظرفیت تولید سالانه آن حدود 2 هزار و 500 مگاوات ساعت برق است.
مجد اضافه كرد: برق تولیدی در این نیروگاه ها توسط مجموعه توزیع برق شهرستان دامغان خریداری می گردد تا مشكلات كمبود برق جبران شود.
وی اضافه كرد: شركت های بهكار انرژی شرق، نیروكادوس پویا، خورشید آبی، نیرو سامان سپهر، هیربدان، فرپام، فام ایرانیان، تابان انرژی، سولار انرژی كومش و جاوید، شركت هایی است كه در زمینه انرژی های نو در دامغان مجوز خویش را دریافت نمودند.
فرماندار دامغان خاطرنشان كرد: این شركت ها برای راه اندازی نیروگاه های خورشیدی و بادی خود در حال انجام عملیات، تایید مكان و اعتبار و برآورد دقیق میزان ظرفیت تولید هستند.
شركت توزیع برق دامغان هم اكنون 54 هزار و 973 مشترك دارد كه از این تعداد 651 انشعاب مربوط به برق چاه های آب كشاورزی است.
9856/6103


1397/07/17
13:08:42
5.0 / 5
4333
تگهای خبر: انرژی , برق , تولید , خرید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز