یك عضو كمیسیون انرژی:

شرایط برای افزایش قیمت بنزین مناسب نمی باشد

شرایط برای افزایش قیمت بنزین مناسب نمی باشد خبرگزاری نفت و گاز: یك عضو كمیسیون انرژی مجلس با اشاره به اینكه بنزین تا آخر امسال گران نخواهد شد، اظهار داشت: اكنون شرایط مناسبی برای افزایش قیمت بنزین نیست.


احمد صفری در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به زمزمه هایی كه درباره افزایش قیمت بنزین شنیده می شود، اضافه كرد: هیچ صحبتی از گرانی بنزین در كمیسیون انرژی مجلس مطرح نیست و دولت هم پیشنهادی در این زمینه به مجلس نداده است.
صفری اعتقاد دارد، گران شدن بنزین با تاثیر بر ناوگان حمل و نقل عمومی سبب افزایش هزینه ها و گران شدن تمام كالاها خواهد شد كه در شرایط فعلی كشور مردم دیگر تحمل پذیرش گرانی بیشتر را ندارند.
وی به مشكلاتی كه نرخ كنونی پایین بنزین بوجود آورده همچون قاچاق سوخت هم اشاره نمود و اظهار داشت: برای جلوگیری از قاچاق سوخت باید كارت های سوخت دوباره به چرخه برگردد و هر فرد سهمیه مشخصی در ماه داشته باشد.
به قول این نماینده مجلس، با برگشتن كارت سوخت، بنزین باید دو نرخ داشته باشد كه منطقی است نرخ بنزین سهمیه بندی همان هزار تومان باقی بماند و نرخ بنزین آزاد هم ۱۵۰۰ تومان باشد.
صفری با اشاره به اینكه برخی سهمیه ۶۰ لیتر در ماه را برای كارت های سوخت پیشنهاد می‎دهند، تصریح كرد: این میزان بسیار كم است و سهمیه ای كه برای هر كارت سوخت در نظر گرفته می گردد باید ۹۰ لیتر باشد.
وی تصریح كرد: با این روش هم گرانی بنزین به مردم فشار وارد نمی كند و هم جلوی قاچاق سوخت گرفته خواهد شد.1397/07/21
14:25:01
5.0 / 5
4453
تگهای خبر: انرژی , بنزین , سوخت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز