یك نماینده اوپك خواستار شد

كاهش فوری یك میلیون بشكه تولید نفت عربستان و روسیه

كاهش فوری یك میلیون بشكه تولید نفت عربستان و روسیه خبرگزاری نفت و گاز: یك نماینده اوپك به پلاتس گفت عربستان سعودی و روسیه كه در ماه های اخیر تولیدشان را افزایش داده اند، عامل كاهش ۱۵ دلاری قیمت نفت هستند و باید تولیدشان را فورا حداقل یك میلیون بشكه در روز كاهش دهند.


به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، این نماینده اوپك كه مایل نبود نامش فاش شود، به پلاتس اظهار داشت: این دو كشور كه بزرگترین تولیدكنندگان ائتلاف اوپك و غیراوپك هستند، باید ۱۵ دلار در هر بشكه ضرری كه تحمیل كرده اند را جبران كنند.
این اظهارات در شرایطی مطرح گردیده است كه بر اساس گزارش خبرگزاری تاس، گویا عربستان سعودی و روسیه سرگرم مذاكره برای كاهش تولید نفت در سال ۲۰۱۹ هستند.
نفت برنت ۱۷.۴ درصد و نفت وست تگزاس اینترمدیت ۱۹.۷ درصد از ركورد قیمت بالایی كه در اوایل اكتبر به ثبت رسانده بودند، كاهش پیدا كرده اند.
كمیته نظارتی مشترك وزیران اوپك و غیراوپك كه ریاست آن در دست عربستان و روسیه است، روز یكشنبه برای ارزیابی وضعیت بازار، در ابوظبی دیدار خواهند كرد. نشست بعدی اوپك ششم دسامبر در وین برگزار می گردد.
این گروه در ۲۳ ژوئن موافقت كرده بودند تولیدشان را مجموعا یك میلیون بشكه در روز از سطح تولید ماه مه، بالا برند و با جبران افت تولید بعضی از كشورها، نرخ پایبندی به توافق كاهش تولید را به ۱۰۰ درصد بازگردانند.
خالد الفالح، وزیر انرژی عربستان ماه گذشته اعلام نموده بود این كشور حدود ۱۰.۷ میلیون بشكه در روز نفت تولید می كند كه حدودا ۷۰۰ هزار بشكه در روز بالاتر از سطح تولید ماه مه است.
روسیه هم روز جمعه اعلام نمود تولیدش به ۱۱.۴۱ میلیون بشكه در روز رسیده كه حدود ۴۴۰ هزار بشكه در روز نسبت به سطح تولید ماه مه افزایش یافته است.1397/08/17
22:09:31
5.0 / 5
4378
تگهای خبر: ارزیابی , انرژی , اوپك , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز