خورشید بر شب عشایر شیروان می تابد

خورشید بر شب عشایر شیروان می تابد خبرگزاری نفت و گاز: بجنورد- رئیس اداره امور عشایری شیروان اظهار داشت: برای اولین بار با توزیع 80 دستگاه پنل خورشیدی، عشایر این شهرستان امكان تامین برق مورد نیاز خود از این طریق را پیدا كردند.


علی ابراهیمی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا تصریح كرد: این پنل ها با هدف استفاده از انرژی های تجدیدپذیر و تامین روشنایی، صرفه جویی در مصرف انرژی، استفاده از فرصت های طبیعی و توسعه استفاده از انرژی های نو بین آنان توزیع شده است.
وی اعتبار هزینه شده برای این خرید این تعداد پنل را یك میلیارد ریال و از محل منابع استانی عنوان نمود و اظهار داشت: هر پنل می تواند 3 شعله روشنایی و یك شارژر گوشی همراه در اختیار عشایر قرار دهد.
وی اضافه كرد: با عنایت به استقبال مطلوب عشایر از این طرح توزیع پنل ها جهت استفاده 400 خانوار عشایری ادامه خواهد یافت كه البته باید اعتبار آن پیش بینی شود.
ابراهیمی اضافه كرد: پیش از توزیع پنل های خورشیدی، خشك كن های خورشیدی و آبگرمكن های خورشیدی هم عشایر توزیع شده بود كه برای تكمیل استفاده از انرژی های نو در مناطق عشایری، پنل خورشیدی تامین برق هم در اختیار آنان قرار گرفت.
شهرستان شیروان 2 هزار و 800 خانوار عشایری با جمعیتی حدود 15 هزار نفری دارد كه در قالب 9 طایفه 350 هزار راس دام سبك در اختیار دارند.
7186/5132


1397/08/18
23:01:02
5.0 / 5
5003
تگهای خبر: انرژی , برق , خرید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز