مشاور وزیر نیرو مطرح كرد:

درگیری مبحث آب با قدرت

درگیری مبحث آب با قدرت خبرگزاری نفت و گاز: مشاور وزیر نیرو اظهار داشت: مركز امور اجتماعی آب و انرژی در وزارت نیرو تاسیس شده كه البته نباید انتظار معجزه در كوتاه مدت را داشته باشیم.


به گزارش خبرنگار ایسنا، محمد فاضلی امروز (سه شنبه) در آیین افتتاحیه دومین كنگره علوم و مهندسی آب و فاضلاب در تالار شیخ بهایی دانشگاه صنعتی اصفهان، اظهار نمود: به ابتكار اردكانیان- وزیر نیرو، مركز امور اجتماعی منابع آب و انرژی در وزارت نیرو تاسیس شد كه شامل سه گروه سیاست اجتماعی، اقتصادی، اجتماعی، سیاست و حكمرانی است.
وی افزود: زمانی كه مقوله اجتماعی مطرح می گردد مدیران تنها به ساخت دو تیزر اكتفا می كنند و متاسفانه در این مقوله دچار بدفهمی هستیم، چونكه مقوله اجتماعی را در حد تیزر ساختن تقلیل داده اند.
مشاور وزیر نیرو اضافه كرد: سیاست اجتماعی، فقر، مهاجرت و تنش اجتماعی و همینطور افزایش درگیری بخشی از مقوله آب است. در اقتصاد اجتماعی هم تاثیر سیاست اقتصادی آب بر مردم به منظور جلب مشاركت و افزایش رضایتمندی و كاهش تنش مدنظر است.
وی با اشاره به اینكه آب با مقوله قدرت درگیر است، اضافه كرد: این دو مقوله هر دو بر هم اثر می گذارند. تحلیل قدرت در آب و تاثیر بر نظام سیاست گذاری آب، یك رشته بزرگ در علوم اجتماعی دنیا است. بنابراین این مركز تاسیس شده و در حال رشد است، البته نباید از آن انتظار محصول كوتاه مدت را داشت و قرار نیست در زمان كوتاه معجزه ای رخ دهد.
فاضلی ابراز امیدواری كرد: در این كنگره رشته ای تحت عنوان علوم اجتماعی آب و فاضلاب باز شود.
در ادامه این نشست نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: چنین كنگره هایی نیاز ضروری كشور است و مراجع تصمیم گیری در كشور نیاز قطعی به نتایج آن دارند و باید نتایج را به گوش دولت و مجلسی ها برسانیم.
حمیدرضا فولادگر افزود: از ابتدای انقلاب توجه كافی به وضعیت آب نشده و امروز شاهد بر هم خوردن منابع و مصارف آب هستیم.
وی با اشاره به موارد مصرف پساب، اضافه كرد: برای طرح های فاضلاب شهری، صنعت، شهرداری، كشاورزان و محیط زیست مورد مصرف پساب را تعیین كرده ایم. وضعیت بحرانی است، اما عامل اصلی این وضعیت مدیریت مصارف و منابع است و باید حقابه ها رعایت و با برداشت های غیرمجاز برخورد شود، همینطور برداشت های مجاز بی رویه نداشته باشیم و با اصلاح الگوی مصرف می توان یك تونل آب را به زاینده رود برگرداند.
به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، دومین كنگره علوم و مهندسی آب و فاضلاب ایران و دومین همایش ملی عرضه و تقاضای آب شرب و بهداشتی با حضور متخصصان و مدیران صنعت آب و فاضلاب كشور از امروز تا 24 آبان ماه در دانشگاه صنعتی اصفهان در حال برگزاری است.1397/08/22
18:24:44
5.0 / 5
5352
تگهای خبر: انرژی , متخصص , وزارت نیرو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز