گازرسانی به نیروگاه هریس در مراحل پایانی است

گازرسانی به نیروگاه هریس در مراحل پایانی است خبرگزاری نفت و گاز: تبریز - رئیس اداره گاز شهرستان هریس اظهار داشت: گازرسانی به نیروگاه 1000مگاواتی این شهرستان به مراحل پایانی رسیده است.


حسن رنجبر روز یكشنبه در گفت و گو با ایرنا همینطور اعلام نمود: تقویت خطوط تغذیه و شبكه با اتصال خطوط و استفاده حداكثری از ظرفیت ایستگاه تقلیل فشار CGS موجود درشهرستان به جهت تولید توازن مصرف و بالانس فشار در سطح شهرستان در حال انجام می باشد.
وی تصریح كرد: اتمام پروژه خط انتقال 16 اینچ گاز ورزقان به اهر منشعب از خط صادراتی ارمنستان، شهرستان هریس را از نظر تامین گاز طبیعی برای سال های آینده در یك شرایط مناسب قرار می دهد.
رنجبر با اشاره به اینكه بهره برداری از خط 16 اینچ انتقال گاز ورزقان به اهر به تامین نیاز گازی شهرستان هریس كمك شایانی می كند، اظهار داشت: با بهره گیری از ظرفیت خط 16 اینچ انتقال گاز ورزقان به اهر می توان به تمامی نیازهای متقاضیان در سطح شهرستان هریس برای سال های آینده پاسخی مثبت داد.
وی همینطور از نزدیك رسانی گاز به صنایع مجاورت بزرگراه تبریز-هریس- اهر خبرداد و اظهار داشت: اولین فاز نزدیك رسانی خطوط گاز به صنایع حاشیه بزرگراه تبریز-هریس- اهر به طول 12 كیلومتر با اعتباری افزون بر 12 میلیارد ریال آماده بهره برداری است.
وی با اشاره به اینكه فاز دوم این پروژه از سه راهی امند تا احمدآباد طراحی شده است، اضافه كرد: اداره گاز شهرستان به تبع اجرایی كردن سیاست های شركت ملی گاز ایران و پشتیبانی از تولید و اشتغال تولید زیرساخت های انژی را در دستور كار دارد.
نیروگاه هریس با سرمایه گذاری اولیه ۲۵۰ میلیون یورویی و ۱۴۰ میلیارد تومانی توسط بخش خصوصی در حال ساخت است و فاز اول این نیروگاه ۳۰۰ مگاوات برق تولید خواهد نمود.
شهرستان هریس با حدود 70هزار نفر جمعیت در 70 كیلومتری تبریز، مركز آذربایجان شرقی قرار دارد.
7227/3071


1397/08/28
13:16:28
5.0 / 5
5474
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز