سرپرست معاونت شركت ملی حفاری ایران خبرداد:

بیشتر از 126 هزار متر حفاری چاه های نفت و گاز در هشت ماهه امسال

بیشتر از 126 هزار متر حفاری چاه های نفت و گاز در هشت ماهه امسال خبرگزاری نفت و گاز: سرپرست معاونت مدیرعامل شركت ملی حفاری ایران در عملیات حفاری از تحقق 126 هزار و 899 متر حفاری چاه های نفت و گاز در هشت ماه سال جاری بوسیله ناوگان این شركت در مناطق نفتخیز خشكی و دریایی كشور اطلاع داد.به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، محمد آل خمیس در توضیح بیشتر در این باره اظهار داشت: از ابتدای فروردین تا آخر آبان ماه، 98 حلقه چاه حفر و تكمیل شد و برای بهره برداری در اختیار شركت های متقاضی قرار گرفت.

وی ادامه داد: از این تعداد چاه 44 حلقه توسعه ای و 54 حلقه تعمیری بوده است كه 67 حلقه آن در گستره عملیاتی شركت ملی مناطق نفتخیز جنوب و دو حلقه در حوزه شركت نفت مناطق مركزی ایران حفر و تكمیل شد.

آل خمیس اظهار نمود: در مدت پیش گفته همینطور شش حلقه چاه در مناطق عملیاتی شركت نفت فلات قاره، 13 حلقه در طرح های توسعه ای شركت مهندسی و توسعه نفت (متن) و 10 حلقه در قالب پروژه ای حفاری شد.

سرپرست معاونت مدیرعامل شركت ملی حفاری ایران در عملیات حفاری اظهار داشت: برپایه قرارداد میان این شركت و مدیریت اكتشاف شركت ملی نفت ایران در این مدت عملیات حفاری دو حلقه چاه اكتشافی با كاربست دكل های 32 و 33 فتح كلید خورد كه حفر این چاه ها الان با انجام دو هزار و 727 متر حفاری در حال اجرا می باشد.

وی ادامه داد: با تلاش مستمر كاركنان این شركت در بخش های عملیاتی، فنی و پشتیبانی در هشت ماه گذشته حفاری 9 حلقه چاه 75 روز زودتر از برنامه پیش بینی شده از جانب كارفرما به اتمام رسید كه از نظر اقتصادی ارزش بالایی دارد.

آل خمیس خاطرنشان كرد: شركت ملی حفاری ایران 73 دستگاه حفاری سبك، سنگین و فوق سنگین ملكی دارد كه از این تعداد 70 دكل خشكی در اقصی نقاط نفتخیز كشور مستقر و سه دكل دریایی در آب های خلیج فارس استقرار دارند.
1397/09/07
18:26:40
5.0 / 5
5015
تگهای خبر: حفاری , عملیات , گاز , نفت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز