سیل 32 و هفت دهم میلیارد ریال به آب روستایی خراسان شمالی خسارت زد

سیل 32 و هفت دهم میلیارد ریال به آب روستایی خراسان شمالی خسارت زد خبرگزاری نفت و گاز: كارشناس بحران و پدافند غیرعامل شركت آب و فاضلاب روستایی خراسان شمالی اظهار داشت: سیل، 32 میلیارد و 700 میلیون ریال به تاسیسات و خطوط انتقال آب این شركت از ابتدای امسال تابحال جاری خسارت وارد كرده است.


مهدی امانی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: در این مدت وقوع چهار مورد حادثه سیل در اردیبهشت، مرداد، مهر و آذر ماه به این شركت خسارت وارد كرده است.
وی اضافه كرد: این خسارت ها به استانداری اعلام شده است اما معمولا این خسارت ها جبران نمی گردد و اعتباری در این زمینه به دست نمی رسد.
كارشناس بحران و پدافند غیرعامل شركت آب و فاضلاب روستایی خراسان شمالی اظهار داشت: تخصیص نیافتن اعتبار برای جبران خسارت های حوادث طبیعی، یكی از اشكالات شركت آب و فاضلاب روستایی استان است.

* سیل 830 میلیون ریال به آب روستایی اسفراین خسارت زد
امانی با اشاره به اینكه سیل اخیر در شهرستان اسفراین، 830 میلیون ریال به تاسیسات آب روستاها خسارت وارد كرد گفت: بر اثر جاری شدن سیلاب اخیر، خط انتقال لوله در روستاهای اسفراین به طول 750 متر خسارت وارد كرده است.
وی با اشاره به اینكه خسارت سیل به تاسیسات روستایی از 6 روستای اسفراین گزارش شده است اظهار داشت: در روستای اردین، تخریب تابلو برق، روستای كاریز تخریب خط انتقال لوله به طول 200 متر، روستای آقش وبیش آب، تخریب خط انتقال به طول 100 متر و روستای دهنه اجاق تخریب خط انتقال به طول 150 متر گزارش شده است.
كارشناس بحران و پدافند غیرعامل شركت آب و فاضلاب روستایی خراسان شمالی اضافه كرد: سیلاب در روستای جهان سبب تخریب خط انتقال به طول 100 متر و روستای احد سبب خسارت و تخریب خط انتقال به طول 200 متر شده است.
خراسان شمالی با جمعیت 864 هزار نفری در شمال شرق كشور قراردارد كه حدود 48 درصد آن در روستاها ساكن هستند و معیشت آنها از كشاورزی و دامپروری است.
شركت آب و فاضلاب روستایی خراسان شمالی 117 هزار مشترك دارد.
7185/ 6042


1397/09/10
23:11:47
5.0 / 5
4489
تگهای خبر: برق
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز