بوشهر پایلوت آزمایش های فرآورده های نفتی شد

بوشهر پایلوت آزمایش های فرآورده های نفتی شد خبرگزاری نفت و گاز: مدیركل استاندارد استان بوشهر اظهار داشت: این استان بعنوان پایلوت انجام آزمایش تعیین ماهیت فرآورده های نفتی تعیین شد.


به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایرنا، محمد رحیم بهره مند روز یكشنبه در جمع خبرنگاران اضافه كرد: برای اصلاح و بهبود فرآیندهای صادرات، واردات، ترانزیت و معاوضه نفت خام و میعانات گازی، فرآورده ها و مشتقات آن انجام آزمایش های تعیین ماهیت فرآورده های نفتی كشور به صورت پایلوت به 6 استان واگذار شد.
وی بیان كرد: با عنایت به اینكه بعضی از فرآورده های نفتی همچون نفت سفید، نفت خام، گازوئیل و غیره در دسته محصولات یارانه ای قرار می گیرند صادرات این فرآورده ها ممنوع می باشد از این رو فرآورده های نفتی صادراتی، قبل از صادرات باید مورد آزمون های تعیین ماهیت قرار گرفته و نبود این مواد در آنها تایید گردد.
بهره مند گفت: قبل از این تعیین ماهییت فرآورده های نفتی، توسط ستاد مركزی مبارزه با كالا و ارز انجام می شد كه با مصوبه پارسال هیات وزیران، تعیین ماهیت و استاندارد سازی فرآورده های نفتی صادراتی به 6 استان واگذار شد.
وی اضافه كرد: سپس اعلام آمادگی كارشناسان استاندارد استان بوشهر برای انجام آزمایش های یاد شده و آموزش این كارشناسان توسط سازمان صنعت، معدن و تجارت و شركت پخش فرآورده های نفتی استان بوشهر بعنوان یكی از استان های اجرای طرح پایلوت تعیین ماهیت فرآورده های نفتی صادراتی انتخاب و آغازین كارگروه بررسی این پرونده ها باز تشكیل شد.
6043/7212


1397/09/11
18:54:03
5.0 / 5
4560
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز