سرپرست استانداری:

مسئولان یزد با جدیت پیگیر تأمین آب پایدار هستند

مسئولان یزد با جدیت پیگیر تأمین آب پایدار هستند خبرگزاری نفت و گاز: سرپرست استانداری یزد با تاكید بر لزوم رفع مشكل استان نسبت به تأمین آب آشامیدنی و بهداشت، اظهار داشت: مجموعه مسئولان و نمایندگان با جدیت پیگیر تأمین آب پایدار برای شهروندان هستند.


به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایرنا، محمدعلی طالبی روز شنبه در حاشیه جلسه مشترك نمایندگان وزارتخانه های كشور و نیرو با مجمع نمایندگان، اعضای شورای تأمین و مسئولان دستگاه های تخصصی در رابطه با آب استان به خبرنگاران اضافه كرد: این نشست باهدف پیگیری جدی سوژه كمبود آب برگزار و سپس بحث و تبادل نظر درباره مسائل فنی و امنیتی، تصمیم های مناسبی اتخاذ شد.
وی افزود: بر این اساس، عمده پیگیری های تأمین آب پایدار از منابع آبی جدید به خصوص دریای عمان برای استان، اقدام ها و فعالیت هایی برای تضمین امنیت خط انتقال آب و آرامش مردم در این خصوص متمركز خواهد بود.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی و سرپرست استانداری یزد در ادامه اشاره كرد: همین طور مقرر شد در مواقع بحرانی مدیریت بهتری در مجموعه مصرف آب استان داشته باشیم.
همچنین در گزارش روابط عمومی دفتر نماینده اردكان در مجلس شورای اسلامی به نقل از محمدرضا تابش در نشست مورد اشاره نوشته شد، اظهار داشت: یزدی بودن وزیر نیرو( رضا اردكانیان) نباید موجب احتیاط و كم كاری این وزارتخانه در تأمین آب استان شود.
وی اضافه كرد: تأمین امنیت خط انتقال آب حق مردم استان مورد توقع نمایندگان است كه عملكرد وزارت نیرو در این زمینه قابل توجیه نیست.
وی افزود: نمی توان مرتب كاهش سهمیه آب یزد را با مسائل اقلیمی و كلان كشور گره زد؛ در این زمینه، استان همراهی لازم را داشته است.
تابش بابیان اینكه همه توافق ها و تعهدهای انجام شده برای پروژه انتقال آب به یزد باید سریع تر اجرا شود، گفت: مسئولیت تأمین امنیت خط انتقال آب استان بر عهده شخص وزیر كشور است كه عملكرد آقای رحمانی فضلی در این زمینه قابل قبول نیست.
نماینده اردكان بابیان اینكه نجابت یزدی ها پایانی دارد، اضافه كرد: با مسئولان كشور با صراحت صحبت می نماییم و از همه اهرم های قانونی در مجلس ازجمله سئوال و استیضاح استفاده خواهیم كرد.
وی اشاره كرد: مجموعه دستگاه های اجرایی، قضایی و امنیتی استان باید فعالانه و منسجم تر در عرصه تأمین آب حضورداشته باشند و از حقوق مردم دفاع كنند.
به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایرنا، از اسفندماه سال 1396 تابحال 28 بار خط لوله آب انتقالی به یزد موردحمله عده ای افراد ناشناس در شرق استان اصفهان قرارگرفته است.
آب تجدیدشونده منابع زیرزمینی یزد 827 میلیون مترمكعب و كسری مخزن 300 میلیون مترمكعب است، بنا بر این سالانه 50 سانتیمتر از سطح منابع آب های زیرزمینی یزد كم می شود.
در سال های اخیر، به صورت متوسط 70 درصد آب آشامیدنی یزد از خارج استان و بقیه از منابع داخلی تأمین شد كه درمجموع حدود 57 میلیون مترمكعب حجم سالانه آب انتقالی به یزد است.
انتقال آب به یزد در سال 1368 در ابتدای شكل گیری دولت مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی مصوب و بعدها در راه كاملاً قانونی انجام شد و هر نوع بی نظمی در آن، قانون شكنی است.
7532 / 2047


1397/09/17
14:56:37
5.0 / 5
5111
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز