رئیس ستاد مبارزه با قاچاق كالا و ارز خبر داد:

تدابیر جدید برای پیشگیری از سوءاستفاده از كارت سوخت

تدابیر جدید برای پیشگیری از سوءاستفاده از كارت سوخت خبرگزاری نفت و گاز: رئیس ستاد مبارزه با قاچاق كالا و ارز از كاهش قاچاق سوخت در كشور و همین طور اتخاذ تدابیر جدید برای پیشگیری از سوءاستفاده از كارت سوخت آگاهی داد.به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، علی مویدی درانتها جلسه بررسی قاچاق سوخت در كشور كه بعدازظهر امروز (چهارشنبه) با حضور وزیر كشور و شمار دیگری از مسئولان مرتبط در محل ساختمان وزارت كشور برگزار شد، با حضور در جمع خبرنگاران اظهار داشت: جلسه امروز جهت بررسی معضل قاچاق بویژه در حوزه سوخت تشكیل شد كه مصوبات خوبی در این زمینه داشتیم و امیدوارم امكان اجرایی و عملیاتی شدن آن بزودی فراهم گردد.

وی با اشاره به اجرای طرح پیمایش اظهار نمود: در این نشست تاكید شد كه همه ناوگان حمل و نقل سوخت باید به این طرح بپیوندند و دستگاه های متولی باید با جدیت در این زمینه ورود كنند و از جانب دیگر دستگاه های نظارتی باز اقدامات مربوط به خودرا به صورت كامل انجام دهند.

رئیس ستاد مبارزه با قاچاق كالا و ارز با اشاره به اینكه "سازمان ملی استاندارد و وزارت نفت از قبل موظف به بررسی مساله قاچاق مشتقات نفتی - همچون سوخت - بوده اند"، اظهار داشت: دو هزار پرونده در این زمینه وجود دارد كه برای تعیین تكلیف آن كارگروه ویژه ای با نظارت ستاد مبارزه با قاچاق كالا و ارز تشكیل شده است كه این پرونده ها تا آخر سال نهایی خواهند شد.

وی درباره نظارت بر خودروهای ترانزیتی باز اظهار نمود: در این نشست مقرر شد در مبادی ورودی و خروجی تجهیزات و زیرساختی فراهم گردد كه از خروج غیرقانونی سوخت از كشور جلوگیری شود.

به گفته مویدی، بخشی از قاچاق سوخت ناشی از قاچاق مشتقات نفتی است كه در این خصوص وزارت نفت و سازمان استاندارد باید تلاش مضاعفی در اجرای مصوبات داشته باشند.

رئیس ستاد مبارزه با قاچاق كالا و ارز با اشاره به تبادل سوخت در مرزها با نرخ تعادلی اظهار داشت: خوشبختانه اقدامات خوبی در این زمینه از طرف وزارت نفت انجام شده و مقرر شد با نظارت استانداران استان های مرزی اقدامات دیگر باز صورت گیرد.

وی از صدور كارت سوخت برای هر پلاكی كه از طرف نیروی انتظامی صادر می شود، آگاهی داد و اظهار داشت: در جلسه امروز مقرر شد نیروی انتظامی برای هر خودرویی كه پلاك صادر می كند، كارت سوخت باز به همراه داشته باشد. همین طور آن دسته از خودروهایی كه اسقاط می شوند باید اسقاط شدنشان از طرف پلیس به دستگاه های مربوطه اعلام گردد تا امكان سوءاستفاده از كارت های سوختشان وجود نداشته باشد.

وی با اشاره به اینكه "در ماه های گذشته روزانه حدود ۱۰ تا ۱۵ میلیون لیتر سوخت در كشور قاچاق می شد"، اظهار داشت: خوشبختانه با تمهیدات وزارت نفت، استانداری، سازمان استاندارد، نیروی انتظامی و... این شیب تند فروكش كرده و قاچاق سوخت به روزانه دو تا سه میلیون لیتر رسیده است كه البته همین روند كاهشی باید ادامه یابد.

رئیس ستاد مبارزه با قاچاق كالا و ارز با اشاره به اینكه "در یك استان ۲۰۰ هزار كارت سوخت غیرمجاز اعمال شده است"، اظهار داشت: بالقطع این روند در كاهش قاچاق سوخت موثر بوده است.

مویدی در پاسخ به پرسشی در مورد ورود دیگر كالاهای قاچاق به كشور باز اظهار داشت: سیاست های ارزی در كشور سبب شده تا ورود كالای قاچاق به كشور كم شود اما تلاش خوبی در این زمینه در مرزها صورت گرفته و ما ابلاغ كردیم تا برای عدم خروج كالاهای اساسی اقداماتی صورت گیرد اما متاسفانه شاهد خروج بعضی از این اقلام هستیم كه باید این روند كم شود.1397/09/22
13:46:53
5.0 / 5
4415
تگهای خبر: استاندارد , سوخت , عملیات , نفت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز