آژانس بین المللی انرژی برآورد كرد

افزایش فروش نفت عربستان به چین

افزایش فروش نفت عربستان به چین به گزارش خبرگزاری نفت و گاز آژانس بین المللی انرژی در جدیدترین گزارش ماهانه خود برآورد كرد با وجود توافق اخیر عربستان سعودی برای برعهده گرفتن عمده كاهش تولید، این كشور قراردادهایی را با چین امضا كرده كه صادراتش را در سال میلادی آینده حداكثر ۶۰۰ هزار بشكه در روز افزایش خواهد داد.به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، آژانس بین المللی انرژی برآورد خود از تقاضا برای نفت اوپك در سه ماهه اول و سه ماهه دوم سال ۲۰۱۹ را به ترتیب به میزان ۷۰۰ هزار و ۵۰۰ هزار بشكه در روز افزایش داد و پیش بینی نمود بدنبال توافق ماه جاری اوپك در وین، از شدت اشباع عرضه در بازار نفت كاسته خواهد شد.

این آژانس در گزارش ماهانه خود برآوردش از رشد تولید غیراوپك در سال میلادی آینده را به میزان ۴۱۵ هزار بشكه در روز كم كرد و به ۱.۵ میلیون بشكه در روز رساند كه تا حدود زیادی به علت مشاركت روسیه در توافق كاهش تولید اوپك است.

همچنین طبق گزارش آژانس بین المللی انرژی، تقاضا برای نفت اوپك در در سه ماهه اول سال ۲۰۱۹ به ۳۱.۴ میلیون بشكه در روز و در سه ماهه دوم به ۳۱.۸ میلیون بشكه در روز خواهد رسید. تولید این گروه در نوامبر با در نظر گرفتن تولید قطر كه خروجش از اوپك را اعلام كرد، ۳۳.۰۳ میلیون بشكه در روز برآورد شده است.

بر اساس گزارش رویترز، در حالیكه آژانس بین المللی انرژی در این گزارش پیش بینی كرده میزان تقاضا از عرضه در سه ماهه اول به میزان قابل ملاحظه ای فراتر خواهد رفت اما اوپك انتظار دارد بازار همچنان با عرضه مازاد بر تقاضا روبرو شود.

با این حال، آژانس بین المللی انرژی اعلام نموده كه سطح ذخایر نفت كشورهای عضو سازمان OECD در اكتبر به بالای میانگین پنج ساله صعود كرده و به ۲.۸۷۲ میلیارد بشكه رسیده است كه منعكس كننده افزایش اخیر تولید است.
1397/09/23
12:42:13
5.0 / 5
4658
تگهای خبر: انرژی , اوپك , تولید , صادرات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز