بلومبرگ: عربستان صادرات نفت خودرا به شدت می كاهد

بلومبرگ: عربستان صادرات نفت خودرا به شدت می كاهد خبرگزاری نفت و گاز: خبرگزاری «بلومبرگ» روز پنجشنبه در گزارشی اعلام نمود كه صادرات نفت عربستان سعودی طی ماه آینده میلادی به شدت كاهش خواهد یافت.


به گزارش خبرگزاری بلومبرگ به نقل از منابع آگاه، نفت صادراتی عربستان سعودی به آمریكا در ماه آینده میلادی (ژانویه) امكان دارد كه به كم ترین میزان طی 30 پارسال برسد. این در حالی است اواخر سال 2017 صادرات روزانه نفت عربستان به آمریكا به 582 هزار بشكه رسیده بود.
این گزارش می افزاید، صادرات كلی نفت عربستان سعودی باز در ماه ژانویه به روزانه هفت میلیون بشكه خواهد رسید كه حاكی كاهش از یك میلیون بشكه ای نسبت به ماه نوامبر و دسامبر است.
براساس این گزارش، صادرات نفت عربستان سعودی در ماه گذشته (نوامبر) و ماه جاری (دسامبر) به روزانه هشت میلیون بشكه رسیده بود.
این درحالی است كه خالد الفالح وزیر انرژی عربستان سعودی روز دوشنبه با وزیر انرژی آمریكا در ظهران عربستان درباب وضعیت بازار نفت گفت و گو كرده بودند.
پیش تر آمریكا با فشار به عربستان خواهان افزایش تولید نفت شده بود.
یكصد وهفتاد و پنجمین نشست اوپك پنجشنبه گذشته با حضور 14 عضو این سازمان در وین پایتخت اتریش برگزار گردید.
در این نشست در توافق با اعضای غیر اوپك مقرر شد اعضای این سازمان ۸۰۰ هزار بشكه و كشورهای غیر عضو ۴۰۰ هزار بشكه (در مجموع یك میلیون و ۲۰۰ هزار بشكه) میزان عرضه نفت خود به بازار را كاهش دهند. همین طور ایران با عنایت به تحریم ها، مشمول معافیت از كاهش عرضه به بازار شد.
توافق اعضای اوپك و غیراوپك برای 6 ماه است. قرار شده اعضای اوپك 2.5 درصد از تولید ماه اكتبر(مهر-آبان) ۲۰۱۸ خودرا كاهش دهند. ایران، لیبی و ونزوئلا از كاهش عرضه معاف شدند.
طبق توافق، مقرر است ترتیبات این معافیت اعلام گردد.
شبك**9365**1908


1397/09/23
17:41:10
5.0 / 5
4457
تگهای خبر: انرژی , اوپك , تحریم , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز