مدیرعامل شستا در پاسخ به ایرنا:

شریعتمداری تكلیف واگذاری پتروشیمی جم را مشخص كرد

شریعتمداری تكلیف واگذاری پتروشیمی جم را مشخص كرد خبرگزاری نفت و گاز: مدیرعامل جدید شستا اظهار داشت: وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی تكلیف واگذاری پتروشیمی جم به وزارت نفت را با هدف كوچك سازی شستا واجرای تفاهم نامه میان شستا با وزارت نفت مشخص كرد.


محمد رضوانی فر امروز(شنبه) در حاشیه مراسم معارفه خود و تكریم مدیرعامل پیشین این سازمان در پاسخ به ایرنا درباره اجرای تفاهم نامه میان شستا با وزارت نفت اظهارداشت: شركت پتروشیمی جم باز همانند سایر پتروشیمی ها و در امتداد اجرای تفاهم نامه مشترك، به وزارت نفت واگذار میگردد.
وی اضافه كرد: تفاهم نامه میان شستا و وزارت نفت بسیار راهبردی و استراتژیك بوده كه با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری توافق های اولیه انجام شده است.
رضوانی فر افزود: در شیوه قیمت گذاری و اتخاذ تصمیم های كلان و واگذاری دارایی ها برای اجرای این تفاهم نامه مباحثی پیش آمد كه در حال بررسی آن هستیم.
به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایرنا، مرتضی لطفی مدیرعامل پیشین شستا در این آیین درباره ادغام پتروشیمی ها در هلدینگ خلیج فارس اظهار داشت: دراین زمینه تفاهم نامه ای با وزارت نفت امضا كردیم اما زنگنه وزیر نفت آنرا اجرا نكرد.
شریعتمداری باز در پاسخ به قول های لطفی مدیرعامل پیشین شستا در خصوص اینكه «بیژن زنگنه وزیر نفت مانع اجرای تفاهم نامه میان شستا با این وزارتخانه شده است» اشاره كرد: «برای مردم فرقی نمی كند كه مدیران عامل شركت ها چه كسانی باشند؛ بدون تردید آقای زنگنه زمانی كه با عدم واگذاری پتروشیمی جم مواجه شده نتوانسته پایبند اجرای تفاهمنامه ای باشد كه در آن شركت های غیرسودده در لیست واگذاری هستند و یك شركت سوده از لیست واگذاری خارج شده است.»
شریعتمداری افزود: «چه حقی دارید كه منابع مورد نیاز افراد بیمه شده را وارد شركتی زیانده كنید با هدف در دست داشتن مدیریت؛ و در این مسیر، آن شركت را از شركت مادر اصلی خود جدا كرده و شركت مادر را برای تامین مواد اولیه به خارج از كشور وابسته كنید؟»

** مدیر توانمند كم نداریم
رضوانی فر در پاسخ به پرسش ایرنا درباره اینكه آیا مدیر توانمند برای جایگزینی مدیران مستعفی نداریم، اظهار داشت: مدیر توانمند و با قابلیت به اندازه كافی داریم و تلاش می نماییم از افراد پاكدست در پست های مدیرینی بهره كافی ببریم.
وی به استفاده از توانمندی بانوان در پست های مدیریتی اشاره نمود و اضافه كرد: پارینه بیشتر از 84 درصد مدیران از افراد توانمند درون شركت انتخاب شدند.

** كسی دنبال سهم خواهی نیست
مدیرعامل شستا درباره اخبار انتشار یافته در خصوص «سهم خواهی وزیران و نمایندگان مجلس از شستا» باز اظهار داشت: گستردگی و تنوع حوزه فعالیت شستا بسیار زیاد است؛ «در مواقعی این گمان به وجود می آید كه این گستردگی و تعدد مراجعات برای پیگیری مسایل به معنای سهم خواهی است كه چنین نیست.»
رضوانی فر اشاره كرد: برخی بازگشت ها به سبب پیگیری پروژه های استانی است اما از این پس، پروژه های ایجادی و توسعه ای را به شكلی تعریف خواهیم كرد كه اگر فشاری برای اجرا وارد میگردد با توجیه باشد.
وی تاكید كرد، در اجرای پروژه ها باید اثبات شود كه در آن سرمایه گذاری با صرفه بوده و صلاح بیمه شدگان باز لحاظ میگردد.
به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایرنا، محمد رضوانی فر بعنوان مدیرعامل جدید شركت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا) جانشین مرتضی لطفی در این سمت شد. رضوانی فر قبل از این، مدیرعامل شركت سرمایه گذاری دارویی تامین (تی پی كو) یكی از هلدینگ های زیرمجموعه شستا بود.
اقتصام **9454** 2023


1397/09/24
19:04:11
5.0 / 5
5100
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز