وزیر نیرو: مسامحه در بكارگیری نیروهای تخصصی پذیرفتنی نیست

وزیر نیرو: مسامحه در بكارگیری نیروهای تخصصی پذیرفتنی نیست به گزارش خبرگزاری نفت و گاز وزیر نیرو با نپذیرفتن سهل انگاری و مسامحه در استفاده از توان نیروهای تخصصی و كارآمد، آنرا زیان بار توصیف كرد.


به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، «رضا اردكانیان» این مطلب را امروز(یكشنبه) در جشنواره «پژوهش و فناوری» این وزارتخانه در پژوهشگاه نیرو بیان كرد.
وی با اشاره به اینكه در گذشته استفاده از نیروهای ناكارآمد زیان های زیادی به همراه داشته است، تاكید كرد، وزارت نیرو بعنوان مسئول عرضه آب و برق پایدار در سطح كشور باید از بهترین منابع انسانی برخوردار باشد.
«در این زمینه اجازه هیچ گونه مسامحه نخواهیم داد.»
وزیر نیرو، بر فراهم كردن زمینه های لازم برای فعالیت پژوهشگران تصریح كرد و اظهار داشت: باید با حساسیت و وسواس بالا بهترین و شایسته ترین منابع انسانی بكار گرفته شوند و این ضروری ترین كار است.
اردكانیان، ساختار مناسب را از دیگر ضروریت هایی دانست كه برخورداری از آن در عرضه خدمت مطلوب اثرگذار می باشد.
وی خاطرنشان كرد: بعد از چهار دهه هنوز در ساختار و منابع انسانی متخصص با چالش مواجه ایم.
وی صنعت آب و برق را صنعتی فقیر ندانست و بر اختصاص منابع به امور پژوهشی تصریح كرد.
وزیر نیرو اظهار داشت: باید سازوكاری طراحی شود تا هر فناوری كه به ایجاد صرفه جویی منجر گردید بخشی از منابع حاصله به ادامه پژوهش اختصاص پیدا كند.

** امضای 2 قرارداد و مبادله 2 تفاهم نامه
به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایرنا، در حاشیه مراسم امروز، قرارداد توسعه فناوری تكمیل طراحی و ساخت نمونه نیمه صنعتی «فایو كامپیوتر پایه» جهت استفاده در نیروگاه ها و مبادی نفتی با سوخت مایع و گاز، بین پژوهشگاه نیرو و جهاد دانشگاهی دانشگاه صنعتی شریف به امضا رسید.
همچنین قرارداد توسعه فناوری طراحی و ساخت نمونه نیمه صنعتی موتور آهن ربا دائم آسانسورهای گیرلس (سیستم بدون موتور) به همراه «درایو» بین پژوهشگاه نیرو و جهاد دانشگاهی دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی مبادله شد.
از دیگر تفاهمنامه همكاری امضا شده در این مراسم در بخش «توسعه فناوری های اولویت دار استحصال انرژی از پسماند و ساخت نیروگاه مشترك بین پژوهشگاه نیرو و شركت پترو انرژی و گروه مپنا» بود.
همچنین تفاهمنامه همكاری پژوهشگاه نیرو و ستاد توسعه فناوری های «لیزر فوتوتیك» ساخت و مواد پیشرفته در این مراسم مبادله شد.
اقتصام*3065**2078** 2023


1397/09/25
14:08:20
5.0 / 5
4560
تگهای خبر: انرژی , برق , سوخت , گاز
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز