با همكاری مركز پژوهش های مجلس صورت می گیرد

بازبینی در تعرفه آب

بازبینی در تعرفه آب به گزارش خبرگزاری نفت و گاز مدیركل دفتر مدیریت مصرف و ارتقای بهره وری وزارت نیرو اظهار داشت: در جهت اصلاح الگوی مصرف، كارگروه سازگاری با كم آبی و مركز پژوهش های مجلس شورای اسلامی، به بازبینی در تعرفه های بخش آب اقدام نموده اند.


بنفشه زهرایی در گفت وگو با ایسنا، با بیان این كه امسال اقدامات متعددی برای كاهش مصرف آب در كشور صورت گرفته است، اظهار نمود: یكی از این اقدامات، تشویق ادارات دولتی به نصب تجهیزات كاهنده مصرف آب بوده است كه در این راستا هم هیات دولت مصوبه ای را ابلاغ نمود.

وی اضافه كرد: برپایه مصوبه هیات دولت، ادارات دولتی ملزم به كاهش مصرف خود تا ۲۰ درصد شدند. علاوه بر این، قرار شد كه اگر طی یك ماه به میزان مصرف تعیین شده نرسد، شركت های آبفا برروی قبوض آنها جریمه لحاظ كنند.

مدیركل دفتر مدیریت مصرف و ارتقاء بهره وری وزارت نیرو با بیان این كه شركت های آبفا، ساختمان های مختلف دولتی را از نظر استاندارد بودن شیرآلات مورد بررسی قرار دادند، افزود: برپایه ارزیابی های صورت گرفته ازسوی شركت آب و فاضلاب، به ادارات دولتی اعلام گردید كه چه طور می توانند میزان مصرف خویش را استاندارد كنند، در همین راستا، خیلی از دستگاه های دولتی میزان مصرف خویش را كاهش داده اند.

زهرایی اظهار نمود: علاوه بر این، سازمان برنامه و بودجه هم بودجه ای را به شركت های آب و فاضلاب به منظور تجهیز مكان های عمومی مانند مساجد و مدارس به لوازم كاهنده مصرف اختصاص داد و الان هم ما در حال جمع آوری گزارش ها و میزان عملكرد این طرح هستیم.

وی اضافه كرد: علاوه بر این، در كارگروه سازگاری با كم آبی مصوباتی در جهت افزایش تعرفه مشتركان پرمصرف به تصویب رسید و الان هم در مرحله ی ابلاغ هیات دولت قرار دارد.

او با اشاره به دیگر اقدامات صورت گرفته برای مدیریت مصرف آب در كشور اظهار داشت كه در حوزه مصرف آب، در بخش كشاورزی در كارگروه سازگاری با كم آبی مصوبه ممنوعیت كشت برنج در استان های غیرشمالی مصوب شد و الان این مصوبه مراحل نهایی خویش را طی كرده است.

به گفته مدیركل دفتر مدیریت مصرف و ارتقاء بهره وری وزارت نیرو، شیوه نامه اجرای این طرح در كارگروه ملی و هیات دولت به تصویب رسیده كه در جلسه آتی كارگروه ملی اگر تصویب شود، به همه استان ها ابلاغ خواهد گردید و از این طریق می توانیم شاهد كاهش سطح زیركشت در استان های غیرشمالی باشیم.

چندی پیش هم دستورالعمل نحوه تدوین گزارش های سازگاری با كم آبی استان ها در ششمین جلسه كارگروه ملی سازگاری با كم آبی تصویب و به استانداران بعنوان رؤسای كارگروه های استانی كارگروه ملی سازگاری با كم آبی، ابلاغ گردید.
1397/10/14
15:16:20
5.0 / 5
4759
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز