افزایش قیمت نفت همزمان با آغاز مذاكرات تجاری آمریكا و چین

افزایش قیمت نفت همزمان با آغاز مذاكرات تجاری آمریكا و چین به گزارش خبرگزاری نفت و گاز قیمت نفت روز دوشنبه تحت تاثیر خوش بینی نسبت به نتیجه جدیدترین دور مذاكرات تجاری میان آمریكا و چین بیشتر از یك درصد افزایش یافت.به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، بهای معاملات آتی نفت برنت ۶۹ سنت یا ۱.۲ درصد افزایش یافت و به ۵۷.۷۵ دلار در هر بشكه رسید.

بهای معاملات آتی وست تگزاس اینترمدیت آمریكا ۷۱ سنت یا ۱.۵ درصد افزایش یافت و در ۴۸.۶۷ دلار در هر بشكه ایستاد.

بازارهای مالی روز دوشنبه با این انتظار كه مذاكرات تجاری رو در رو میان نمایندگان واشنگتن و پكن كه از روز دوشنبه آغاز خواهد شد به كاهش تنش ها میان دو اقتصاد بزرگ جهان كمك خواهد نمود روند صعودی در پیش گرفتند.

آمریكا و چین از اوایل سال ۲۰۱۸ وارد جنگ تجاری با یكدیگر شده و روی واردات یكدیگر تعرفه های سنگینی وضع كردند. این اختلاف چشم انداز رشد اقتصاد جهانی را تیره كرده است.

گلدمن ساكس روز دوشنبه در یادداشتی اعلام نمود: به علت وجود موانع اقتصاد كلان قابل توجه، میانگین قیمت مورد پیش بینی نفت برنت در سال ۲۰۱۹ را از ۷۰ به ۶۲.۵۰ دلار در هر بشكه كاهش داده است.

با این حال قیمت نفت از توافق كاهش تولید اوپك و غیراوپك كه هفته گذشته آغاز شد، حمایت شده است. بر اساس نظرسنجی هفته گذشته رویترز، تولید نفت اوپك در دسامبر تحت تاثیر كاهش چشم گیر عرضه عربستان سعودی، به میزان ۴۶۰ هزار بشكه در روز كاهش یافته و به ۳۲.۶۸ میلیون بشكه در روز رسیده است،

اما عرضه فزاینده آمریكا تلاش های اوپك را تضعیف می كند. طبق اعلام اداره اطلاعات انرژی آمریكا تولید نفت این كشور در آخرین هفته سال ۲۰۱۸ در ركورد ۱۱.۷ میلیون بشكه در روز ثابت ماند. در نتیجه آمریكا در جایگاهی بالاتر از روسیه و عربستان سعودی بعنوان بزرگترین تولیدكننده نفت جهان قرار گرفت. تولید بالاتر آمریكا سطح ذخایر این كشور را هم افزایش داده است. ذخایر نفت آمریكا در هفته منتهی به ۲۸ دسامبر، تنها ۷۰۰۰ بشكه رشد كرد و به ۴۴۱.۴ میلیون بشكه رسید. ذخایر بنزین آمریكا طی مدت مذكور ۶.۹ میلیون بشكه و ذخایر میعانات ۹.۵ میلیون بشكه افزایش یافت.
1397/10/17
13:47:50
5.0 / 5
4524
تگهای خبر: انرژی , اوپك , بنزین , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز