نفت گران گردید

نفت گران گردید خبرگزاری نفت و گاز: قیمت نفت روز دوشنبه تحت تاثیر آمار رشد چشمگیر فرآوری نفت چین در سال ۲۰۱۸ با وجود كندی اقتصادی، به بالاترین حد خود در سال ۲۰۱۹ صعود كرد.به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، بهای معاملات آتی نفت برنت ۲۴ سنت یا ۰.۴ درصد افزایش یافت و برای اولین بار در سال ۲۰۱۹ به بیشتر از ۶۳ دلار در هر بشكه رسید.

بهای معاملات آتی وست تگزاس اینترمدیت آمریكا باز با ۲۵ سنت یا ۰.۵ درصد افزایش، به ۵۴.۰۵ دلار در هر بشكه رسید.

به گفته معامله گران، افزایش قیمت نفت سپس انتشار آماری از طرف اداره ملی آمار چین روی داد كه نشان داد تولید پالایشگاه های نفت این كشور به ركورد ۶۰۳.۵۷ میلیون تن یا ۱۲.۱۲ میلیون بشكه در روز در سال ۲۰۱۸ صعود كرد كه ۶.۸ درصد در مقایسه با سال ۲۰۱۷ رشد داشت.

این آمار چشمگیر در حالی منتشر گردید كه رشد اقتصاد چین در سال ۲۰۱۸ به كمترین میزان در ۲۸ سال قبل رسید و ۶.۶ درصد در مقایسه با ۶.۸ درصد در سال ۲۰۱۷ رشد كرد.

اگرچه كندی رشد اقتصاد چین مطابق با انتظارات بود و به شدتی كه برخی برآورد كرده بودند نبود اما آهسته شدن روند رشد دومین اقتصاد بزرگ جهان، روی رشد اقتصاد جهانی سایه افكنده است.

بانك جی پی مورگان در یادداشتی نوشت: دورنمای اقتصاد جهانی با وجود سیگنال های مثبت درباب سیاست پولی بانك مركزی آمریكا، تثبیت رشد اعتباردهی در چین و آتش بس تجاری آمریكا و چین، تیره مانده است. نفت برنت در صورت پایبندی بیش از اندازه اوپك پلاس به توافق كاهش تولید، انقضای معافیت های آمریكا برای تحریم صادرات نفت ایران و كندی رشد تولید آمریكا، بالای ۶۰ دلار در هر بشكه خواهد ماند.

تحلیلگران می گویند قیمت نفت همین طور از توافق كاهش تولید اوپك و غیراوپك حمایت شده است.

به گفته محققان شركت "برن اشتاین انرژی"، كاهش عرضه از طرف اوپك، بازار را در طول سال ۲۰۱۹ گرفتار كمبود عرضه خواهدنمود و موجب خواهد شد قیمت نفت قبل از اختتام سال به ۷۰ دلار در هر بشكه صعود كند.

طبق آمار شركت خدمات انرژی بیكرهیوز، شركت های حفاری نفت آمریكا شمار دكل های حفاری نفت را در هفته منتهی به ۱۸ ژانویه، ۲۱ حلقه كاهش داده و به ۸۵۲ حلقه رساندند كه بزرگترین كاهش از فوریه سال ۲۰۱۸ بود و شمار دكل های حفاری آمریكا را به پایین ترین رقم از ماه مه سال ۲۰۱۸ رساند. با این همه شمار دكل های حفاری آمریكا كه معیاری برای سنجش تولید آینده است، همچنان بسیار بالاتر از ۷۴۷ حلقه پارسال است.

بر اساس گزارش رویترز، تولید نفت آمریكا هفته گذشته به ركورد ۱۱.۹ میلیون بشكه در روز افزایش یافت و طبق اعلام اداره اطلاعات انرژی آمریكا امسال به ركورد بیشتر از ۱۲ میلیون بشكه در روز و در سال ۲۰۲۰ به حدود ۱۳ میلیون بشكه در روز خواهد رسید.

1397/11/01
13:52:16
5.0 / 5
4345
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز