اوپك: كاهش تولید ما به آمریكا كمك كرد

اوپك: كاهش تولید ما به آمریكا كمك كرد به گزارش خبرگزاری نفت و گاز دبیركل اوپك در واكنش به تمجید مدیر یك شركت نفت شیل آمریكا از اوپك برای كاهش تولید كه قیمت نفت را در دو سال اخیر تقویت كرده است، ابراز امیدواری كرد دونالد ترامپ این پیام را بشنود.به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، جان هس، مدیرعامل شركت "هس كورپ" در مجمع اقتصادی جهان در داووس سوییس اظهار نمود: اعضای اوپك نقش بسیار مهمی در تثبیت بازار نفت ایفا می كنند و اقدامات آنها باید شناخته شود. ما به قیمت های بالاتر و قیمت های باثبات تر نیاز داریم.

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریكا، منتقد اصلی اوپك بوده و در سال ۲۰۱۸ با ارسال هشت پیام توییت، از اوپك انتقاد نمود و این گروه را برای پایین بردن قیمت نفت تحت فشار قرار داد.

فشارهای رئیس جمهور آمریكا به همراه تهدیدهای كنگره آمریكا برای تصویب قانونی معروف به "نوپك" كه اوپك را در معرض شكایات ضدانحصارطلبی قرار م دهد سبب شده اوپك تلاش كند تصویر یك گروه تعیین كننده قیمت نفت را از خود بزداید.

محمد باركیندو، دبیركل اوپك، جدیدترین مقام این گروه بود كه كوشش كرد این پیام را ترویج كند كه كاهش تولید اوپك به شركت های نفت آمریكایی كمك كرده است.

باركیندو در كنفرانس مشترك با جان هس و ویكی هولوب، مدیرعامل شركت "اكسیدانتل پترولیوم" در داووس اظهار داشت: شما از خود آنها شنیدید. آنچه كه ما انجام دادیم قابل ستایش بود و به نجات صنعت نفت آمریكا كمك كرد.

اوپك به همراه روسیه و ۹ تولیدكننده غیرعضو اوپك در دسامبر توافق كردند تولیدشان را در شش ماه نخست سال ۲۰۱۹ به میزان ۱.۲ میلیون بشكه در رو كاهش دهند. این گروه در مدت دو سال در فاصله سال ۲۰۱۷ تا ۲۰۱۸ تولیدش را ۱.۸ میلیون بشكه در روز محدود كرده بود.

بر اساس گزارش پلاتس، ترامپ از زمان توافق دسامبر اوپك و غیراوپك، در حساب توییتری خود حرفی از اوپك نزده است با این وجود بامداد سه شنبه نقل قولی از دیروی مورداك، مقاله نویس محافظه كار نوشت كه از رشد صادرات نفت آمریكا تمجید كرده بود. علیرغم این كه تولید آمریكا از تولید نفت روسیه و عربستان سعودی بالاتر رفته است، اما این كشور همچنان واردكننده نفت می باشد.
1397/11/04
13:29:53
5.0 / 5
4846
تگهای خبر: اوپك , تولید , صادرات , نفت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز