بعیدی نژاد: معادل كردن اینستكس با یك شركت حسابداری، مغلطه و از سر عصبانیت است

بعیدی نژاد: معادل كردن اینستكس با یك شركت حسابداری، مغلطه و از سر عصبانیت است به گزارش خبرگزاری نفت و گاز سفیر كشورمان در لندن در رشته توییت هایی به برخی انتقادات و ایرادات ˮغیردقیقˮ درباره اینستكس انتقاد نمود.


به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، حمید بعیدی نژاد نوشت: هنوز اینستكس عملیاتی نشده مخالفین نظام، افراطیون منطقه و نزدیكان ترامپ هم صدا به تمسخر و تضعیف آن پرداخته و از سر استیصال بر ناكارآمدی آن تاكید می كنند اما واقعیت این است كه اینستكس یك نهاد مالی است و نه نهادی از اجزای كمیسیون اروپا، كه همه اعضای اتحادیه اروپا عضو آن بشوند.
وی با اشاره به بیانیه موگرینی درباره ثبت و شروع به كار این مكانیسم مالی اظهار نمود: سه كشور اتحادیه اروپا كه از ابتدا نقش محوری در تفاهم هسته ای داشته اند سهامدار اصلی و هیأت مؤسس آن هستند ولی این نهاد مورد حمایت كل اتحادیه اروپاست.
فدریكا موگرینی در بیانیه خود پس از ثبت و اعلام آن از جانب سه كشور فرانسه، آلمان و انگلیس اظهار داشت: ما به همكاری با كشورهای عضو اتحادیه اروپا ادامه می دهیم تا این سازوكار را در كنار تعامل نزدیك با همتایان ایرانی خود هرچه سریعتر عملیاتی نماییم. ما از تعهد آنها برای توسعه اینستكس با كشورهای اروپایی مایل به مشاركت حمایت می نماییم و این ابزار را در آینده برای اپراتورهایی از كشور ثالث باز می نماییم.
سفیر كشورمان در لندن و عضو پیشین تیم مذاكره كننده هسته ای كشورمان در ادامه هم تصریح كرد: در مرحله بعد، دیگر كشورهای اروپایی و در مرحله سوم كشورهای غیر اروپایی مانند چین، هند و روسیه می توانند عضو این مكانیسم شوند.
بعیدی نژاد اظهار داشت: اینستكس در چند فاز عملیاتی می شود و ابتدا با تهاتر پرداخت كالاهای اساسی، دارو و تجهیزات پزشكی كار را شروع می كند و در فازهای بعدی به همه تبادلات تجاری تعمیم می یابد.
وی افزود: مخالفان مرتباً كلمه «غذا» را برای تداعی ساز و كار نفت در مقابل غذای عراق تكرار می كنند ولی این دو اصلاً شباهتی به هم ندارند. هم چنین سه كشور اروپایی علاوه بر تقسیم میزبانی، مدیریت و ریاست هیأت مدیره بین خود، با حضور سه مقام ارشد سیاسی خود در هیأت مدیره قدرت آنرا تضمین كرده اند. نماینده انگلیس دبیركل دائمی وزارت خارجه است. معادل دانستن این نهاد به یك شركت حسابداری یك مغلطه و فقط از سرِ عصبانیت شدید می باشد.1397/11/15
21:12:59
5.0 / 5
4314
تگهای خبر: عملیات , نفت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز