حمایت ۱۶۳ نماینده از خروج كشور از خام فروشی نفت و گاز و تشكر از زنگنه

حمایت ۱۶۳ نماینده از خروج كشور از خام فروشی نفت و گاز و تشكر از زنگنه به گزارش خبرگزاری نفت و گاز ۱۶۳ نماینده مجلس با امضای اطلاعیه ای از بیژن نامدار زنگنه به علت خروج كشور از خام فروشی نفت و گاز از وی تشكر كردند.


به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، احمد امیرآبادی در جلسه علنی امروز (سه شنبه) مجلس شورای اسلامی بیانه مذكور را به این شرح قرائت كرد:
در آستانه ورود به چهل سالگی ورود به انقلاب اسلامی و با بزرگداشت دهه مبارك فجر و با اذعان به اینكه استكبار جهانی به سركردگی آمریكا و اذناب منطقه ای آن ضد منافع كشور عزیزمان ایران از هیچ دسیسه و دشمنی پرهیز نكردند به نحوی كه در یك فرآیند تدریجی در تدارك ضربه زدن به آن بوده و می باشند و روز به روز بر دامنه آن می افزایند تا با فشار اقتصادی بر مردم ایران و القا یاس و ناامیدی در جامعه حلقه های فشار بر ملت و نظام اسلامی را بیشتر و تنگ تر كنند. یكی از این عرصه ها صنعت نفت و گاز ایران می باشد كه بعنوان پیشران توسعه اقتصادی ایران هدف استكبار جهانی است كه در سال های اخیر به صورت مستقیم هدف تحریم ها و انواع تضییعات و كارشكنی ها بوده و می باشد. بدین سبب ظرفیت های توسعه اقتصادی و اجتماعی كشور را محدود و مسدود كرده است.
توسعه گازرسانی به اقصی نقاط شهری و روستایی كشور كه در سال های اخیر روند رو به رشد و قابل تحسینی داشته است به نحوی كه قالب مردم ایران از نعمت گاز برخوردار بوده و علاوه بر آن با تأمین و جایگزینی سوخت مایع واحدهای بزرگ صنعتی بخصوص نیروگاه ها علاوه بر بهبود شاخص های زیست محیطی از راه صادرات فرآورده های نفتی بخصوص صادرات نفت گاز و نفت كوره شاهد خروج تدریجی كشور از خام فروشی می باشیم.
بدین وسیله ما نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی با رعایت انصاف و با نگاهی واقع بینانه از مقدورات داخلی و محدودیت های بیرونی در صنعت نفت از تلاش وزیر محترم نفت آقای مهندس زنگنه تقدیر و تشكر كرده و امیدواریم با اهتمام و تشریك مساعی مجلس و با تلاش روز افزون از راه رفع موانع و مرتفع ساختن نقصها و هم با استقامت و برون رفت از شرایط تحمیلی و تحریمی آمریكا و كشورهای همسو با آن شاهد شكوفایی بیشتر صنعت نفت و گاز كشور باشیم.1397/11/16
14:43:18
5.0 / 5
4635
تگهای خبر: تحریم , سوخت , صادرات , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز