عقب گرد نفت در واكنش به جهش تولید آمریكا

عقب گرد نفت در واكنش به جهش تولید آمریكا به گزارش خبرگزاری نفت و گاز قیمت نفت روز پنج شنبه ضعیف شدن فعالیت تولیدی در چین و ژاپن و ركورد بالای تولید آمریكا كاهش پیدا كرد اما پایبندی اوپك و متحدانش به پیمان محدودیت عرضه، مانع از سقوط شدید بازار شد.به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، بهای معاملات آتی نفت برنت با ۲۴ سنت یا ۰.۴ درصد كاهش، به ۶۶.۱۵ دلار در هر بشكه رسید.

بهای معاملات آتی وست تگزاس اینترمدیت آمریكا، ۲ سنت نسبت به قیمت نهایی روز چهارشنبه كاهش پیدا كرد و به ۵۶.۹۲ دلار در هر بشكه رسید.

قیمت های نفت بعد از این كه آمار رسمی نشان داد تولید نفت آمریكا طی سال قبل بیشتر از ۲ میلیون بشكه در روز افزایش یافته و به ركورد بی سابقه ۱۲.۱ میلیون بشكه در روز صعود كرده است، پایین آمد.

معامله گران می گویند ضعیف شدن اقتصاد چین هم قیمت های نفت را تحت فشارهای كاهشی قرار داده است.

فعالیت كارخانه در چین كه بزرگ ترین واردكننده نفت جهان است، در فوریه برای سومین ماه متوالی كاهش پیدا كرد. شاخص تولید رسمی چین به پایین ترین حد در سه سال اخیر سقوط كرد كه بارز كننده عمیق شدن شكاف در اقتصاد این كشور است كه با ضعیف شدن تقاضا در داخل و خارج روبروست.

هم چنین در ژاپن كه دومین اقتصاد بزرگ آسیاست، تولید كارخانه ای در ژانویه بزرگترین كاهش یك سال اخیر را داشت چونكه كندی اقتصاد چین روی كل منطقه تأثیر گذاشته است.

با این حال، قیمت نفت امسال از توافق كاهش تولید كشورهای اوپك و غیراوپك معروف به گروه اوپك پلاس حمایت شده است. این تولیدكنندگان اواخر سال قبل با هدف متعادل كردن بازار و تقویت قیمت ها موافقت كردند تولیدشان را ۱.۲ میلیون بشكه در روز در نیمه اول سال ۲۰۱۹ محدود كنند.

بر اساس گزارش رویترز، این گروه اعلام نموده با وجود فشار از جانب دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریكا محدودیت عرضه نفت خویش را حفظ خواهد نمود.

تحت تأثیر كاهش تولید این گروه، ذخایر نفت تجاری آمریكا در هفته منتهی به ۲۲ فوریه، ۸.۶ میلیون بشكه كاهش پیدا كرد و به ۴۴۵.۸۷ میلیون بشكه رسید.

گروه بانكی ANZ اعلام نمود واردات نفت به آمریكا هفته گذشته به ۱.۶ میلیون بشكه در روز سقوط كرد كه كمترین میزان در دو دهه گذشته بود.
1397/12/10
20:01:15
5.0 / 5
5066
تگهای خبر: اوپك , تولید , نفت , واردات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز