تهرانی ها از دستگاه های تصفیه آب استفاده كنند؟

تهرانی ها از دستگاه های تصفیه آب استفاده كنند؟ خبرگزاری نفت و گاز: مدیر نظارت بر بهداشت آب شركت آب و فاضلاب كشور اظهار داشت: با عنایت به این كه دستگاه های تصفیه آب املاح های لازم در آب را از بین می برند، در مناطقی كه شوری آب وجود ندارد، هیچ ضرورتی به استفاده از این دستگاه ها نیست و سفارش می شود كه در استان هایی هم چون تهران از این دستگاه ها استفاده نشود.


واقفی در گفتگو با ایسنا، با بیان این كه در استان تهران هیچ نیازی به استفاده از دستگاه های تصفیه آب نیست، اظهار داشت: حتی در ساختمان هایی كه عمر زیادی دارند، باز هم ضرورتی به استفاده از دستگاه های تصفیه آب وجود ندارد. چراكه هر كدام از این دستگاه ها، كار حذف یك سری پارامترها را انجام می دهند، به گونه ای كه بعضی از این دستگاه ها با حذف املاح مناسب آب باعث ایجاد ضررهایی هم می شوند.
وی با تاكید به این مسئله كه دستگاه های تصفیه آب باید سیستم ضدعفونی كننده آب داشته باشند، خاطرنشان كرد: اغلب دستگاه های موجود در ایران فاقد لامپ UV هستند كه همین مسئله هم باعث ایجاد عوامل میكروبی می شود. چون آب داخل فیلتر می ماند و محل مناسبی برای رشد عوامل میكروبی می شود.
مدیر نظارت بر بهداشت آب شركت آب و فاضلاب با بیان این كه به هیچ عنوان در مناطقی كه كیفیت آب مناسب می باشد، استفاده از این دستگاه ها سفارش نمی گردد، اظهار نمود: در مناطقی كه شوری آب زیاد است، هم چون خوزستان می توان از دستگاه هایی كه استاندارد كافی دارند، بهره برد تا از این طریق میزان شوری آب كاهش پیدا كند اما باید توجه داشت كه دستگاه مورد استفاده استاندارد كافی را داشته باشد.
واقفی در پاسخ به چرایی زلالی آب تصفیه شده توسط این دستگاه ها تصریح كرد: باید به این مسئله توجه كرد كه برای زلال بودن آب چه معیارهایی را در نظر بگیریم و با عنایت به این كه پارامترهای میكروبی در نگاه ظاهری دیده نمی گردد، نمی توان اظهار داشت كه این آب كیفیت بالاتری نسبت به آب آشامیدنی دارد.
وی افزود: معمولاً معیار قضاوت مردم آبی است كه در كتری مشاهده می كنند، اما باید اظهار داشت كه رسوبات بوجود آمده در كتری كه بر اثر به جوش آمدن آب به وجود می آید، هیچ ضرری ندارد و برای بدن انسان هم مفید می باشد و اگر چنین معیاری برای كیفیت آب در نظر گرفته می شود، بسیار نادرست است.
مركز سلامت محیط و كار هم در این رابطه اخطار داد كه برخی شركت های تبلیغ كننده دستگاه های تصفیه آب برای فریب اذهان عمومی از بابت آلوده جلوه دادن آب آشامیدنی و فروش دستگاه های خود، مبادرت به ساخت فیلم های تبلیغاتی می كنند اما مردم نباید فریب این تبلیغات را بخورند.1397/12/14
14:54:58
5.0 / 5
4628
تگهای خبر: استاندارد , فروش , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز