نقش زنان در حصول توافق هسته ای به روایت شرمن

نقش زنان در حصول توافق هسته ای به روایت شرمن به گزارش خبرگزاری نفت و گاز معاون وزیر امورخارجه پیشین آمریكا در گفت وگویی اختصاصی با پایگاه اینترنتی شورای روابط خارجی اروپا از نقش بانوان در به دست آمدن توافق هسته ای تاریخی با ایران سخن گفت.


به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از شورای روابط خارجی اروپا، وندی شرمن، معاون وزیر امورخارجه پیشین آمریكا در پاسخ به سوال خبرنگاری كه درباره نقش زنان در حصول برجام سوال می كرد اظهار داشت: مذاكرات ایران توسط رئیس سیاست خارجی اتحادیه اروپا هماهنگ شد. در ابتدا این كار را كاترین اشتون و بعد از او، فدریكا موگرینی انجام داد. معاون آنها هم هلگا اشمید بود كه قهرمان ناشناخته مذاكرات ایران محسوب می شد و بعد از وی، من بودم. پس زنان در هیئتی كه كاملاً مردانه بود، وقت بیشتری را با ایرانیان سپری كردند.
وندی شرمن در ادامه با اشاره به یكی از خاطراتش در حین مذاكرات برجام اظهار داشت: در زمانی در حین مذاكرات، همان زمانی كه در حال كار بر روی جزئیات نهایی این توافق بودیم، وزیران به صرف شام رفتند در حالیكه ما برای ادامه كار آمده بودیم. در حین بازگشت، متوجه شدیم كه وزیران مرد گفته بودند كه اگر این كار كاملاً به دست آنها سپرده می شد، مذاكرات بسیار سریع تر آخر می یافت. ما تصمیم گرفتیم كه این زن ستیزی را نادیده بگیریم و به كارمان ادامه دهیم.
معاون وزیر امورخارجه پیشین آمریكا در ادامه اضافه كرد: به گمانم یكی از دلایلی كه ما در مذاكرات ایران موفق بودیم – البته قبل از آنكه رئیس جمهور دونالد جان ترامپ، آمریكا را از آن خارج كند – این بود كه ما تیمی متحد داشتیم. این تیم توسط رئیس جمهور باراك اوباما، وزیر امور خارجه جان كری و وزیر انرژی ارنست مونیز هدایت می شد. تیم پانزده نفره من – كه صدها حامی در دولت داشت – از مردان و زنانی از هر جای دولت و دارای استعدادهای مختلف تشكیل می شد. همه بر سر یك میز نشستند. همه جزئی از نحوه پیشروی ما بودند. ما می دانستیم كه تخصص هر فرد در چیست و می گذاشتیم كه آنها بخشی را پیش ببرند. در آخر همگی مان باهم تصمیم می گرفتیم. گاهی اوقات پیش می آمد كه من می بایست تصمیمی اتخاذ می كردم و یا گروه را در راه مشخصی سوق می دادم اما هیچ كس صلاحیت مرا زیر سوال نبرد.1397/12/15
22:05:34
5.0 / 5
4615
تگهای خبر: انرژی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز