درخواست پمپئو از بزرگان نفت برای پشتیبانی از سیاست خصمانه آمریكا

درخواست پمپئو از بزرگان نفت برای پشتیبانی از سیاست خصمانه آمریكا به گزارش خبرگزاری نفت و گاز وزیر خارجه آمریكا از صنعت نفت خواست با دولت ترامپ برای پشتیبانی از منافع سیاست خارجی آمریكا به خصوص در آسیا و اروپا همكاری كرده و آن چه را كه وی ˮبازیگران بد در صحنه جهانˮ خواند، مجازات كنند.به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، مایك پمپئو در سخنانی خطاب به مدیران شركت های انرژی بزرگ دنیا و وزیران نفت در كنفرانس سراویك هیستون اظهار نمود: فراوانی نفت و گاز طبیعی شیل آمریكا ما را در سیاست خارجی قدرتمندتر خواهد ساخت.

آمریكا در چند ماه گذشته ایران و ونزوئلا را كه همچون تولید كنندگان بزرگ نفت در جهان هستند، هدف تحریم قرار داده است.

پمپئو اظهار داشت: واشنگتن از همه ابزارهای اقتصادی خود برای كمك به پرداختن به وضعیت در ونزوئلا كه سال هاست در بحران اقتصادی وخیمی فرو رفته است، استفاده خواهد نمود.

واشنگتن سال قبل ایران را هدف تحریم های نفتی قرار داد و در نتیجه صادرات ایران در چند ماه اخیر افت پیدا كرد.

وزیر خارجه آمریكا بار دیگر در اظهاراتی خصمانه اظهار داشت: ما مصمم هستیم صادرات نفت ایران را هرچه سریع تر تا جایی كه شرایط بازار اجازه دهد، به صفر برسانیم. پمپئو در اظهارات از پیش آماده شده اظهار داشت: ما باید آستین ها را بالا بزنیم و با تسهیل سرمایه گذاری و تشویق شركا برای خرید از ما و مجازات بازیگران بد، رقابت نماییم.

وی در ادامه اضافه كرد: رونق صادرات نفت و گاز آمریكا به این كشور اجازه داده است نیازهای انرژی خویش را كه زمانی توسط رقبای ژئوپلتیكی اش تأمین می شد برآورد كند.

پمپئو با اشاره به توسعه خط لوله گاز طبیعی از روسیه به اروپای مركزی اظهار داشت: ما بیشتر از آنچه نمی خواهیم به واردات نفت ونزوئلا وابسته شویم، نمی خواهیم متحدان اروپایی ما از راه پروژه خط لوله نورد استریم ۲ به گاز روسیه وابسته شوند.

سخنرانی پمپئو در دومین روز كنفرانس سراویك كه از جانب شركت آی اچ اس ماركیت در هیوستون برگزار می شود، انجام گرفت. در این كنفرانس مدیران نفت و گاز آمریكا و مقامات كشورهای عضو اوپك برای گفتگو درباره تحولات انرژی جهانی دیدار می كنند.

بر اساس گزارش رویترز، این سخنرانی در همان روزی انجام گرفت كه وزیر خارجه آمریكا به مدت یك ساعت با مدیران نفتی ارشد دیدار نمود و كوشش كرد شركت های انرژی را برای كمك به تلاش های دولت برای افزایش صادرات به آسیا و پشتیبانی از سیاست منزوی كردن ایران متقاعد كنند.
1397/12/22
17:56:01
5.0 / 5
4375
تگهای خبر: انرژی , اوپك , تحریم , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز