لطمه دیدگی خط لوله اتیلن غرب به سبب سیلاب

لطمه دیدگی خط لوله اتیلن غرب به سبب سیلاب خبرگزاری نفت و گاز: بارش بی سابقه باران و جاری شدن سیل در خیلی از مناطق كشور خصوصاً در استان لرستان، سبب زیر آب رفتن برخی روستاها و قسمتی از شهر پلدختر شد و حجم سیلاب به حدی بود كه خط اتیلن غرب باز در امان نماند و در محل عبور در روخانه كشكان گرفتار پارگی شد.


به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، قدرت الله فرج پور، مدیر كنترل تولید شركت ملی صنایع پتروشیمی در مورد این حادثه توضیح داد: خوشبختانه با عنایت به سیستم های ایمنی موجود، به محض وقوع حادثه تزریق اتیلن به خط متوقف گردید و متعاقب آن هماهنگی های اولیه با بهره بردار (شركت پتروشیمی كاویان) برای تعمیر خط صورت پذیرفت اما به سبب حجم بسیار زیاد آب و تخریب مسیرهای مواصلاتی و عدم دسترسی به محل حادثه، انجام كارهای اجرایی میسر نشد.
فرج پور اشاره كرد: با كاهش حجم آب و فراهم شدن دسترسی نسبی به محل حادثه، كارهای اجرایی شروع شده و امید است با بهره گیری از توانمندی متخصصین كشور در كوتاه ترین زمان ممكن تعمیرات لازم انجام و خط لوله اتیلن غرب در سرویس قرار گیرد.
بگفته فرج پور به نقل از شركت ملی صنایع پتروشیمی واحدهای پتروشیمی موجود در بخش هایی از خط كه پیش از محل حادثه قرار دارد با شرایط كاملاً عادی در سرویس و مشغول تولید هستند و قطع اتیلن تنها روی واحدهای پتروشیمی بالاتر از محل حادثه تأثیر داشته است. البته اغلب این واحدها باز با عنایت به موجودی خط، با ظرفیت پایین تر همچنان در حال تولید هستند.
مدیر كنترل تولید شركت ملی صنایع پتروشیمی افزود: متأسفانه در حوادث دیگری در دو نقطه قبل و پس از ایستگاه پیازآباد قسمتی از خط رودخانه سیمره به سبب سیلاب و بخش دیگری باز به سبب رانش زمین گرفتار حادثه شده است.خوشبختانه در این دو محل باز با استفاده از تجهیزات ایمنی موجود، شیرهای دوطرف محل حادثه بسته شده و شرایط تحت كنترل است. بازسازی این نقاط باز سپس برآوردهای لازم در اسرع وقت توسط بهره بردار آغاز خواهد شد.
بر طبق این گزارش، خط لوله اتیلن غرب نام یك خط لوله و مجموعه ای از كارخانه های پتروشیمی در غرب، شمال غربی و جنوب غربی ایران است. این خط با هدف انتقال گاز اتیلن از منطقه عسلویه در شرق استان بوشهر به استان های خوزستان، لرستان، چهارمحال و بختیاری، كهگیلویه و بویراحمد، كرمانشاه، كردستان و آذربایجان غربی ساخته شد.1398/01/18
13:31:26
5.0 / 5
5289
تگهای خبر: تعمیر , تولید , سرویس , گاز
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز