در نامه وزیر نیرو به رهبر معظم انقلاب

دستاوردهای شاخص صنعت آب و برق در سال ۹۷ اعلام گردید

دستاوردهای شاخص صنعت آب و برق در سال ۹۷ اعلام گردید خبرگزاری نفت و گاز: وزیر نیرو در گزارشی به رهبر معظم انقلاب، به تشریح دست آوردهای قابل توجه صنعت آب و برق در سال ۱۳۹۷ پرداخته است.


به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، رضا اردكانیان طی نامه ای به رهبر معظم انقلاب، با ابراز خرسندی از اینكه عملكرد كاركنان صنعت آب و برق مورد توجه ایشان قرار گرفته است، سخنان رهبری در صحن مطهر رضوی درباره بخش آب را روحیه بخش و پشتیبان این وزارتخانه در سال ۱۳۹۸ دانسته است.
وزیر نیرو ضمن ابراز مراتب تشكر مجموعه همكاران صنعت آب و برق از این توجه و تشویق، گزارش مختصری از اقدامات شاخص سال ۹۷، اهم برنامه های سال ۹۸ و رویكردهای مدیریتی وزارت نیرو را خدمت مقام معظم رهبری ارسال كرده است.
وزیر نیرو پارسال حدود ۱۶ هزار و ۲۰۶ میلیارد تومان در صنعت آب و برق سرمایه گذاری شده و به ۱۵۱۱ روستا آبرسانی شده است. همین طور پارسال ۹ تصفیه خانه و سامانه نمك زدایی با قابلیت تأمین آب برای ۹۱۳ هزار نفر به اتمام رسیده و ۵۶ هزار شبكه هكتار شبكه های آبیاری و زهشكی در ضمن این مدت به بهره برداری رسیده است.
در گزارش وزیر نیرو به مقام معظم رهبری آمده است كه پارسال با بهره برداری از سدهای مخزنی ۱.۱ میلیارد مترمكعب آب مهار شده، ۱۲۱۵ مگاوات به ظرفیت نیروگاه های كشور اضافه شده و ۱۲۶ مگاوات باز به ظرفیت نیروگاه های خورشیدی اضافه شده است.
برمبنای اعلام وزارت نیرو، هم چنین در این گزارش تأمین آب آشامیدنی و پایدار هزار و ۹۵۰ روستا، تكمیل و افتتاح ۱۱ واحد تصفیه خانه آب، تكمیل و افتتاح و ۲۱ تصفیه خانه فاضلاب و راه اندازی ۲۲ واحد نیروگاه جدید بعنوان قسمتی از برنامه های سال ۹۸ صنعت آب و برق آورده شده است.
بر طبق این گزارش، تداوم رویكرد مدیریت توأمان عرضه و تقاضا و شایسته گزینی در به كارگیری مدیران از رویكردهای مدیریتی وزارت نیرو بوده است. برمبنای رویكرد شایسته گزینی این وزارتخانه انتخاب و انتصاب افراد در ۴۶ پست مدیریتی ارشد در سطح مدیران كل ستادی و مدیران عامل شركت ها در استان ها به این شیوه انجام گرفته است.1398/01/20
14:37:13
5.0 / 5
5208
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز