در گزیده اخبار سیاسی ۲۲و۲۳ فروردین بخوانید؛

امام جمعه تهران با لباس سپاهی خطبه خواند، رایزنی برای خرید نفت از ایران، نامه ظریف به شورای امنیت

امام جمعه تهران با لباس سپاهی خطبه خواند، رایزنی برای خرید نفت از ایران، نامه ظریف به شورای امنیت خبرگزاری نفت و گاز: نامه اعتراضی ظریف به شورای امنیت و گوترش، رایزنی تركیه، ژاپن، هند و چین با آمریكا برای خرید نفت از ایران، آمادگی وزارت كشور برای برگزاری انتخابات الكترونیكی، ادامه كمك رسانی ها به مناطق سیل زده، برگزاری جلسه ستاد بحران استان لرستان با حضور وزیر نیرو، رایزنی سفیر ایران با چاووش اوغلو پیرامون موضع تركیه درباره تصمیم اخیر آمریكا مقابل سپاه، واكنش روسیه به اقدام آمریكا مقابل سپاه، اعتراض سناتور جمهوری خواه به سیاست های دوگانه كاخ سفید درقبال ایران و... همچون گزیده اخبار سیاسی ایسنا در روز پنج شنبه و جمعه بیست ودوم و بیست وسوم فرودین ماه ۱۳۹۸ است.


به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، قبل از خطبه های نمازجمعه امروز امیر سرتیپ كیومرث حیدری به مناسبت روز نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران در سخنرانی خود، با تاكید بر این كه آمریكایی ها با تروریستی خواندن سپاه خودزنی كرده اند، اظهار داشت: آمریكایی ها بدانند با این اقدام خودزنی كرده اند به این معنا كه امنیت نیروهای خودرا در اقصی نقاط دنیا به خصوص نیروهای سنتكام خودرا به خطر انداختند. دست ارتش در دست سپاه پاسداران و در دست مردم و در دست ولی مسلمین بوده و دست خداوند بالای دست همه آنها است.


همچنین آیت الله موحدی كرمانی كه با لباس مقدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی خطبه های نماز جمعه را ایراد كرد، در خطبه های نماز جمعه عبادی- سیاسی این هفته تهران در واكنش به اقدام آمریكا مقابل سپاه، اشاره كرد: احمق ها نمی دانند همه ایران سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است.
نمازگزاران تهرانی هم سپس اقامه نماز جمعه با برگزاری راهپیمایی، ضمن محكومیت اقدام آمریكا در قراردادن نام سپاه در فهرست گروه های تروریستی، همدلی و انسجام خودرا با سپاه پاسداران نشان دادند.


مدیركل انتخابات وزارت كشور در دیدار نوروزی با مدیران و دست اندركاران انتخابات با اشاره به اینكه وزارت كشور برای برگزاری انتخابات الكترونیك در سراسر كشور آمادگی لازم را دارد، اظهار نمود: انتخابات تمام الكترونیك، امكان رونق تولید و اهتمام جدی به آنرا فراهم می نماید.
اولین جلسه شورای هماهنگی جبهه اصلاحات در سال ۹۸ باز با حضور نمایندگان احزاب اصلاح طلب عضو شورای هماهنگی تشكیل شد و فاطمه راكعی به عنوان رئیس جدید این دوره شورای هماهنگی جبهه اصلاحات انتخاب شد.

ادامه كمك رسانی ها به مناطق سیل زده
امیر دریادار سیاری: ترمیم سیل بندها و پیشگیری از نفوذ آب اولویت ارتش در منطقه جنوب است
بازدید امیر دریادار سیاری از مناطق سیل زده سوسنگرد
جزییات كمك های انسان دوستانه عمان به سیل زدگان ایرانی
دومین محموله كمك های بشردوستانه عمان وارد كشور شد
ورود یگان مهندسی حشد شعبی به ایران برای مقابله با جاری شدن سیل به سمت عراق
با حضور سفیر پاكستان در تهران: اقلام امدادی پاكستان در اهواز تحویل داده شد
حضور امیر سرتیپ حاتمی در مناطق سیل زده استان خوزستان
وزیر دفاع: امروز سپاه به سبب اقتدار و پیروزی های چشم گیر خار چشم دشمنان شده است
نوبخت: لایروبی آب بندان های گیلان خطر بروز سیل در این استان را كاهش داد


وزیر كشور خواستار آماده باش مردم و امدادگران به منظور پیشگیری از نفوذ سیلاب از سیل بندها شد.
كمك های بشردوستانه فرانسه برای سیل زدگان امشب به تهران می رسد
توضیح نماینده درگز در مورد میزان خسارات سیل به بخش كشاورزی و چگونگی جبران آن
نماینده ایلام: وضعیت در بالادست سد سیمره تحت كنترل است
آخرین وضعیت استان سیل زده خوزستان از زبان یكی از نمایندگان استان
ارسال كمك های بشردوستانه فراكسیون بدر در پارلمان عراق به سیل زدگان ایران
ورود محموله كمك رسانی سازمان جهانی بهداشت برای سیل زدگان ایران
فرمانده كل ارتش اعلام نمود: با هدف استمرار خدمت رسانی به مردم، رژه روز ارتش و بزرگداشت حماسه آفرینی های نیروی زمینی قهرمان در روز ۲۹ فروردین امسال در استان های سیل زده برگزار نمی شود و به جای آن اقدامات امدادرسانی به اشكال مختلف تقویت شده و ادامه خواهد داشت.
همچنین رئیس كمیته ویژه ارزیابی خسارات سیل خیر به آثار و ابنیه تاریخی كشور آگاهی داد و اظهار داشت: حجم خسارت ها، هزینه ها و مقصرانِ سیل اطلاع رسانی می شود.
كمك ۷۰ میلیون دیناری اتحادیه علمای اسلام به سیل زدگان ایران
بیانیه شورای هماهنگی جبهه اصلاحات درباب سیل ویرانگر و عظیم اخیر


جلسه ستاد بحران استان لرستان با حضور وزیر نیرو بر گزار شد و علاءالدین بروجردی، نماینده مردم بروجرد و اشترینان در مجلس در این نشست اشاره كرد: علت اصلی حوادث خودمان هستیم.
نماینده خرم آباد: با وزارت نیرو دعوا داریم
نماینده كوهدشت: تخصیص عادلانه و سهم آب لرستان را می خواهیم
دادستان لرستان: فكری به حال اسكان روستاییان در معرض تهدید سد سیمره شود
نماینده مردم سلسله و دلفان: به ۴۰ سال كم توجهی وزارت نیرو اعتراض داریم
نماینده درود و ازنا: لرستان برای حیات و ممات می كوشد
نماینده پلدختر: ساخت سدهای چولهول، بن یار، پاعلم و زال باید در دستوركار قرار گیرد
درخواست نماینده خرم آباد برای اجرای طرح پشتیبانی از لطمه دیدگان سیل

***
سیده فاطمه ذوالقدر، عضو فراكسیون امید مجلس با اشاره به اینكه مقامات سیاسی آمریكا سبب طولانی شدن پروسه كمك رسانی های بین المللی به مناطق سیل زده ایران شدند، اظهار داشت: بر خلاف ادعاهای وزیر خارجه آمریكا تحریم های اقتصادی این كشور بر ضد جمهوری اسلامی ایران مانع از كمك رسانی مالی صلیب سرخ جهانی و سایر كشورهای جهان به هلال احمر جمهوری اسلامی ایران شد.
همچنین سیدمهدی حجتی، یك وكیل دادگستری با تاكید بر اینكه ممانعت از مساعدت های بین المللی به سیل زدگان از مصادیق بارز نقض حقوق بشر است، اظهار داشت: تحریم ها تحت هیچ شرایطی به خصوص در زمانی كه شهروندان یك كشور را هدف قرار می دهد، مشروعیت نداشته و هر كشوری كه در این زمینه مداخله داشته باشد و بوسیله اعمال تحریم، مانع از رسیدن كمك های بین المللی به شهروندان كشوری شود كه درگیر حوادث و بلایای طبیعی هستند، مسئول نتایج فاجعه بار چنین اقدامی خواهد بود.


معاون حقوقی و پارلمانی سپاه پاسداران با اشاره به واكنش مجلس شورای اسلامی نسبت به اقدام آمریكا مقابل سپاه پاسداران، با بیان این كه «اقدام آمریكا در قرار دادن نام سپاه در لیست گروه های تروریستی بر امنیت ملی كشور اثرگذار نیست»، طرح مصوب مجلس شورای اسلامی را پشتوانه محكمی برای سپاه عنوان نمود.

ادامه واكنش ها به اقدام آمریكا مقابل سپاه
سخنگوی حزب اعتدال و توسعه: تروریستی خواندن سپاه به اتحاد، انسجام و وحدت داخلی مبدل شد
یك تحلیل گر مسائل بین الملل: باید از كنار بازی های روانی ترامپ با اقدامات سیاسی و دیپلماتیك عبور كرد
حزب همبستگی ایران اسلامی: حمایت از سپاه وظیفه ای همگانی است
امیر پوردستان: انقلاب اسلامی با وحدت كلمه و همدلی قدرت پوشالی آمریكا را در هم شكست
رییس كل دادگستری استان كرمان: نقش سپاه پاسداران در دفاع از كشور و امنیت منطقه برجسته است
بیانیه جمعیت حقوقدانان ایرانی مدافع حقوق بشر درباره تصمیم آمریكا مقابل سپاه
نایب رئیس كمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس: اقدام ترامپ درباره سپاه در جهت تامین منافع اسرائیل انجام شد
یك عضو كمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس: نتیجه تهدید كردن سپاه اتحاد ما بود
نایب رئیس كمیسیون حقوقی و قضایی مجلس: اقدام اخیر آمریكا مقابل سپاه سبب از بین رفتن اختلافات داخلی ما خواهد شد


محمد فرازمند سفیر جمهوری اسلامی ایران در آنكارا با مولود چاووِش اوغلو وزیر امور خارجه تركیه دیدار و گفت و گو كرد و در این ملاقات موضوعات مختلفی همچون موضع گیری اخیر تركیه در خصوص رد تصمیم ترامپ در مورد سپاه پاسداران عنوان شد.
همچنین بررسی طرح تقویت جایگاه سپاه در مقابل آمریكا در دستور كار كمیسیون های تخصصی مجلس قرار گرفت.
فرمانده نیروی هوا فضای سپاه: وحدت ارتش و سپاه، خاری در چشم دشمنان است
رییس كمیسیون اقتصادی مجلس: دست ما در مقابل آمریكایی ها بسته نیست


سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه به تصمیم اخیر دولت آمریكا مقابل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی واكنش نشان داد و اعلام نمود: تصمیم دولت آمریكا برای قرار دادن نام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بعنوان یك نهاد رسمی دولتی در ایران در لیست سازمان های تروریستی در امتداد سیاست ایران هراسی و فشار حداكثری به این كشور و و در ادامه اقداماتی همچون خروج یك جانبه از برجام و كوشش برای خارج كردن نیروهای ایرانی از سوریه صورت گرفته است.


سفیر جمهوری اسلامی ایران در عراق با رئیس ائتلاف اصلاح و سازندگی این كشور دیدار و گفت و گو كرد. عمار حكیم در این دیدار اشاره كرد: تصمیم آمریكا مقابل ایران برای روابط بین المللی خطرناك می باشد.
رایزنی سفیر ایران با رئیس جمهوری عراق درباره تصمیم آمریكا مقابل سپاه
برهم صالح در دیدار با سفیر ایران در بغداد: هر اقدامی را كه به همسایگان لطمه برساند، نمی پذیریم
كناره گیری مصر از "ناتو"ی عربی در مخالفت با "سیاست های متزلزل آمریكا درقبال ایران"


در پی اقدام خصمانه آمریكا مقابل سپاه، یك فرمانده نیروی دریایی آمریكا اظهار داشت: قواعد ما درباره چگونگی مواجهه با نیروی دریایی سپاه ایران تغییری نكرده است.
همچنین یك سناتور جمهوری خواه با اعتراض سناتور جمهوری خواه به سیاست های دوگانه كاخ سفید درقبال ایران، به دولت آمریكا آگهی داد كه دست كم بدون اجازه كنگره وارد جنگ با ایران نشود.
این درحالیست كه جان بولتون، مشاور امنیت ملی آمریكا با دفاع از اقدام خصمانه كشورش مقابل سپاه تهدید كرد كه هر كسی بخواهد با تجارت به سپاه فكر كند، باید به ۲۰ سال حبس باز فكر كند.


محمدجواد ظریف در صفحه توئیتر خود خطاب به بازندگان جنگ با ترور در منطقه نوشت: بازندگان جنگ با ترور در منطقه ما نمی توانند تاریخ را وارونه كنند. هدف قرار دادن سپاه، سبب احیای داعش و النصره كه واقعاً نوچه و مخلوق این بازندگان بودند، نخواهد شد. بازی تمام شده است و مقصرتراشی اكسیر مشكلات شما نیست!
وزیر امور خارجه كشورمان همین طور در نامه ای اعتراضی به شورای امنیت و گوترشنسبت به تصمیم اخیر واشنگتن مقابل سپاه پاسداران اعتراض كرد و آگهی داد، آمریكایی ها و چند دولت دست نشانده آنها تمامی مسئولیت عواقب خطرناك این ماجراجویی را برعهده خواهند داشت.

***
علیرضا میریوسفی، رایزن نمایندگی ایران در سازمان ملل در پاسخ به اظهارات اخیر برایان هوك گفت: مردم ایران ادعاهای دروغین آقای هوك در خصوص آرزوی قلبی وی برای گشایش سفارت آمریكا در ایران به منظور تسهیل سفر ایرانی ها به آمریكا را باور نخواهند كرد، چونكه یكی از نخستین اقدامات ترامپ سپس ریاست جمهوری صدور فرمان ممنوعیت سفر ایرانی ها به آمریكا بود كه تمامی ایرانی ها را از سفر به این كشور منع می كند. او همینطور درمورد ادعای هوك در خصوص آمادگی آمریكا برای شروع دور جدید مذاكرات با ایران، اضافه كرد: همانگونه كه نظرسنجی اخیر نشان می دهد، اكثریت مردم ایران نسبت به مذاكره با رئیس جمهوری غیرمتعادل و دمدمی مزاج، بسیار بدبین هستند.


سخنگوی كمیسیون انرژی مجلس با بیان این كه تركیه، ژاپن، چین، هند و برخی كشورهای دیگر برای تمدید معافیت جهت خرید نفت ایران مذاكراتی با آمریكا داشته اند اظهار داشت: آمریكا می خواهد به صورت جمعی به برخی كشورها برای خرید نفت از ایران معافیت دهد با این تفاوت كه این دفعه میزان خرید نفت ایران را نسبت به دور قبل كمتر كند.


رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در ابتدای نخستین نشست مجمع تشخیص مصلحت نظام در سال جدید اظهار داشت: آمریكایی ها باید بدانند كه همه نهادها و مردم همیشه در صحنه ی ایران اسلامی از سپاه پاسداران حمایت می كنند و دولت آمریكا بداند كه از اقدامات خباثت آلود خود طرفی نخواهد بست.
*همچنین مهمترین خبرهای حقوقی و اظهار نظرهای مسئولان قضایی و حقوقی در هفته گذشته را میتوانید اینجا اینجا دنبال كنید.
1398/01/25
15:19:45
5.0 / 5
4400
تگهای خبر: آموزش , ارزیابی , انرژی , تجارت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز