احتمال تعطیلی برخی راكتورهای ژاپن به سبب تهدیدات تروریستی

احتمال تعطیلی برخی راكتورهای ژاپن به سبب تهدیدات تروریستی خبرگزاری نفت و گاز: نهاد نظارت هسته ای ژاپن اعلام نمود كه ۹ راكتور فعال در این كشور در صورت عدم اجرای اقدامات ایمنی ضد تروریستی باید تعطیل شوند.


به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از چاینا مورنینگ پست، نهاد نظارت هسته ای ژاپن در هفته جاری از پنج تأسیسات هسته ای در سراسر این كشور خواست تا اقدامات و الزامات مربوط به ایمنی ضد تروریسم را تا ضرب الاجل تعیین شده از طرف ناظران اجرا كنند چونكه در غیر این صورت ۹ راكتور فعال در ژاپن باید تعطیل شوند.
فعالان ضد هسته ای از این موضع سخت گیرانه نهاد نظارت هسته ای ژاپن كه از شركت های اپراتور این تأسیسات خواسته است با قوانین جدید برای مقابله با حملات تروریستی همكاری كنند، استقبال كرده اند.
یك راكتور در تأسیسات هسته ای سندای كه توسط شركت برق كیوشو مدیریت می شود، نخستین راكتوری بود كه سپس تعطیلی تمامی راكتورهای هسته ای ژاپن در جریان وقوع فاجعه فوكوشیما در مارس ۲۰۱۱ كار خودرا از سر گرفت. كیوشو اجازه یافته است تا مارس ۲۰۲۰ اقدامات ضد تروریستی را اجرایی كند اما اپراتور آن تخمین زده است كه برای تكمیل كار خود به یك سال دیگر زمان نیاز دارد.
شركت برق كانسای باز بطور مشابه اعلام نموده است كه برای تكمیل روند كار خود به فرصت بیشتری حدود یك سال نیاز دارد و نمی تواند این كار را تا ضرب الاجل اوت ۲۰۲۰ به اختتام برساند.
سپس وقوع حادثه در نیروگاه فوكوشیما دایچی كه سپس حادثه چرنوبیل بزرگ ترین فاجعه هسته ای جهان به شمار می آید، ژاپن یك سری برنامه های ارتقا در زمینه ایمنی هسته ای را الزامی كرد كه تدابیر ضد ترویستی یكی از آنها به شمار می آید.
منبع:

1398/02/12
12:28:41
5.0 / 5
4755
تگهای خبر: برق , نیروگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز